Home Rukomet Premijer HMRL Porečani uzeli bod Rudama

Porečani uzeli bod Rudama

Tvrdu utakmicu odigrali su danas u Rudama domaći rukometaši te rukometaši Poreča.

Prvo poluvrijeme obilježilo je iznenađujuće malo golova, pa prvi gol pada u petoj minuti kada poentira Trčak. Gaća je u sedmoj povisio na 2:0, a prvi gol za goste postiže Bošnjak u desetoj. Poveli su Porečani na polovici prvog djela preko Rađakovića +2 (2:4), ali Štajnkler i Starčević vraćaju na 4:4 u 19. minuti. Međutim, Poreč igra bolje u završnici poluvremena te na odmor odlazi s prednošću od +2.

Nakon odmora domaćin je zaredao tri uzastopna pogotka te vodi 7:6. Rezultatsku prednost, barem u uvodnim minutama drugog poluvremena, drže Rude pa u 39. minuti stoji 10:8. Iako su se Porečani vraćali preko Bošnjaka u Ljubića deset minuta prije kraja na semaforu stoji 14:12. Nakon toga Krajcar s dva uzastopna pogotka postavlja 14:14, ali domaći ne posustaje te je vrlo brzo opet +2 (16:14). Važan bod na vrlo neugodnom gostovanju svojoj su momčadi donijeli Rađaković i Bošnjak koji su pogađali na samom kraju susreta.

RUDE – SD OŠ RUDE – Paket24 Premijer Liga – 6.KOLO
SUCI: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska)

RUDAR – POREČ 17:17 (4:6)

RUDAR: Otmačić, Skenderović, Runtas 4, Jurić, Štajnkler M. 2, Škiljan, Gaća 6, Suban, Štajnkler T. 5, Kuhar, Javor, Trčak A. 1, Žitković, Vrpoljac 2, Kušić, Starčević 2.

Sedmerci: 1/5, Isključenja: 10 minuta (Vrpoljac 4, Gaća 2, Stajnkler 2, Runtas 2)

Trener: Tomislav Brnas

POREČ: Thoss 5, Krajcar 3, Vučić 1, Krbavčić, Petrov, Boka, Vladić, Popović, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Plovanić, Moslavac, Ikanović, Bošnjak 3, Ljubić 3.

Sedmerci: 2/3, Isključenja: 10 minuta (Bošnjak 2, Ljubić 2, Petrov 2, Krajcar 2, Vučić 2)

Trener: Ilija Lovrinović