Home ISTRA Ostali sportovi Poslijepodne Dina Dukađina

Poslijepodne Dina Dukađina

Nogometaši Novigrad (FOTO: Veljko Barudžija)

Momčad sa novigradskog Laca i prije je susreta slovila za favorita. Potvrdili su to danas igrači trenera Srđana Radonjića u jednosmjernoj utakmici.

Već u prvom napadu Novigrada uslijedila je prva prigoda. Centaršut Ivančevića sa desne strane Budan je glavom poslao u spojnicu grede i vratnice. Pomorac se probudio nakon 15-ak minuta kada je Čanković oprobao svoj udarac, no visoko iznad vratnice.

Uzvratio je Dukađin u 17. minuti kada je sam sa centra krenuo prema gostujućem golu no šutirao je ponad njega. No, vrlo skoro uslijedilo je razrješenje današnjeg jednosmjernog susreta. Dukađin je ubacio jedan centaršut sa desne strane na kojega nalijeće gostujući obrambeni igrač Vinković i pogađa svoju mrežu za vodstvo domaćina.

Samo minutu kasnije Dino Dukađin, danas ponajbolji igrač Novigrada sa 10 metara pogađa sam kut za miran nastavak utakmice na Lacu.

Dukađinov se dan nastavio i u 26. minuti. Pobjegao je po lijevoj strani, zaobišao i vratara te doveo svoju momčad u visoko vodstvo nakon samo pola sata igre. Pet minuta nakon toga hattrick novigradskog napadača.

Oteo je loptu gostima na 35 metara od njihovog gola, sjurio se prema vratima, još jednom obišao golmana i zakucao u praznu mrežu. Mogao je Dino učiniti još malo svog show programa, no u 38. minuti nakon centaršuta Ivančevića, pokušaj novigradske devetke završio je pokraj stative

Prvu priliku u nastavku bilježe gosti. u 53. minuti izveden slobodnjak pomorca sa 16 metara ali Frigan izvrsno odbija u korner. Četiri minute nakon toga novi bijeg Dukađina. Ovoga puta pobjegao je po lijevoj strani, šutirao u vratara a na odbijenu nalijeće Šolić te ne gol crti ponovno gađa kostrenskog vratara.

Petnaest minuta prije kraja pogodak Pomorca da ublaže neminovni poraz. Netko od domaćina u gužvi je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Sobotinčić je iskoristio poklon za konačnih 4:1. Pokušali su još do kraja Dukađin, Budan, Makovac i Ivančević, no pogotka nije bilo.

NOVIGRAD – Igralište Laco – 3. HNL Zapad – 7. kolo – SUDAC: Amel Dizdarević (Radmani), POMOĆNICI: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i David Ružić (Kaštelir)

NOVIGRAD – POMORAC 1921 4:0 (4:1)

Žuti kartoni: Šimić, Lihić (Novigrad), Dorčić, Devčić, Babić (Pomorac 1921)

Strijelci: 1:0 Vinković 17′ (ag), 2:0 Dukađin 19′, 3:0 Dukađin 26′, 4:0 Dukađin 34′, 4:1 Sobotinčić 75′ (11 m)

NOVIGRAD: Frigan, Rošić, Pinto (86. Ravlić), Salihić, Dukađin, Kalačević, Budan (86. Vadnov), Ivančević, Šolić (62. Đurić), Beck, Škare (51. Šimić)

Trener: Srđan Radonjić

POMORAC 1921: Šestan, Vinković, Šprem-Veljavečki (72. Lučić), Paić, Babić, Dorčić (72. Stranić), Božanić (62. Sobotinčić), Žeželj, Devčić (85. Muminović), Čanković, Dželajlija (62. Mendrila)

Trener: Vladimir Jerić