Home Rukomet Premijer HMRL PPD sasvim očekivano slavio u Umagu

PPD sasvim očekivano slavio u Umagu

Danas je u Umagu gostovao aktualni prvak Hrvatske RK PPD Zagreb. Zagrebaši su u ovoj utakmici imali ulogu domaćina iako se susret igrao u Umagu.

Umažani mogu biti zadovoljni prvim poluvremenu u kojem nisu dopustili Zagrebu da se odvoji na veću razliku. Naime, gol za gol igra se sve do 13. minute kada Ravnić pogađa za 8:6. Umag, preko Dizdara i Radića, drži priključak u utakmici međutim PPD osjetniju razliku radi u posljednjih deset minuta kada nakon serije od tri pogotka u 29. minuti na semaforu stoji 15:10. Buvinić te Lučin postižu dva uzastopna pogotka, pa Umag na odmor odlazi s tri pogotka zaostatka (15:12).

Zagreb u drugo poluvrijeme ipak ulazi u višoj brzini, pa tako na samom početku stvaraju prednost od šest pogodaka. Raspoložen je u tom periodu bio Ćavar koji postiže tri uzastopna pogotka za svoju momčad. Seriju nakratko prekida Radić pogotkom u 36. minuti međutim Leimeter i Vistorop odvode Zagreb na najveću prednost na utakmici (21:14). Umag se potom budi te preko Tomljanovića, Ćuzovića i Buvinića u 43. minuti zaostaje samo pet pogodaka (22:17). Ipak, širina klupe kao i kvaliteta zagrebačke momčadi presudila je u posljednjih petnaest minuta te prednost PPD-a raste. U 50. minuti imaju +9 (29:20). Kod Umažana veseli kako su se u strijelce upisali mladi momci poput Rajkovića i Galovića.