Home Nogomet Prva ŽNL Istra Preokret oslabljene Moele

Preokret oslabljene Moele

SHARE

Umaška Moela pobijedila na teškom terenu u Valbandonu u posljednjem kolu jesenskog dijela Prve ŽNL. Sve je viđeno u prvih 45 minuta, a gostujućem slavlju nema zamjerki.

Snaga Moele očita se u činjenici da su danas slavili iako nisu mogli računati na Mehmedagića, Šendulu, Uzelca, Babića, Matoševića i Miličevića, šestorku koja bi bila pojačanje za sve momčadi u ligi.

Valbandonci pod ravnanjem legende istarskog nogometa, Adriana Bellija, uspjeli su povesti u sedmoj minuti nakon što je udarac Josipa Ivančića zaustavila vratnica, a iz „ponovljenog“ pokušaja domaći napadač je precizan – 1:0.

Nakon toga samo 100 sekundi su mirovale mreže. Lijepa akcija gostiju, Luka Čavarović je probio lijevu stranu i prizemno ubacio, a natrčao je Noel Jugovac i zabio za 1:1. U 39. minuti odluka. Dugu loptu bolje je procjenio Čavarović, točnije iskoristio je činjenicu da je zapela u blatu te poentirao za konačnih 1:2.


VALBANDON – Mjesno igralište – I ŽNL – 10. KOLO
SUDAC: Igor Rajko (Poreč) POMOĆNI SUCI: Edin Šehić (Pula) i Marijan Krčalić (Radmani) DELEGAT: Danijel Kovačević (Pula)

VALBANDON-MOELA 1:2 (1:2)

Strijelci: 1:0 Ivančić 7´, 1:1 Jugovac 9´, 1:2 Čavarović 39´

Žuti kartoni: Katić, Blagajčević, Ivančić, Bagarić, Ranosović (Valbandon); Krota (Moela)

VALBANDON: Duša, Osmanović (od 78. Ranosović), Katić, Kostešić, Čude, Baf (od 46. Rončević), Blagajčević (od 76. Žepina), Zanetić, Bogdan, Bagarić, Ivančić.
Trener: –

MOELA: Kolar, Tokić (od 46. Stević), Uran (od 46. Božić), Čavarović, Manić J. (od 60. Marijanović A.), Stojić (od 90. Marijanović Lj.), Jugovac (od 62. Manić A.), Krota, Bašić, Marčić, Fabijančić.
Trener: Danijel Uzelac


PRVA ŽNL – 10. KOLO

16-11-2019
Žminj
Vrsar
16-11-2019
Smoljanci Sloboda
Veli Vrh
17-11-2019
Funtana
Jedinstvo Omladinac
01-12-2019
Valbandon ’72
Moela
01-12-2019
Potpićan
Banjole

PRVA ŽNL – LJESTVICA

Rank Teams Played Won Drawn Lost For Against Points Current form
1 Funtana 10 8 2 0 22 5 26 DWWWW
2 Veli Vrh 10 8 1 1 20 4 25 LWWWW
3 Banjole 10 7 1 2 24 5 22 WLWWW
4 Moela 10 6 1 3 21 13 19 WWLWW
5 Žminj 10 5 0 5 19 11 15 WWLWL
6 Smoljanci Sloboda 10 4 3 3 17 10 15 WWLLL
7 Vrsar 10 4 2 4 16 14 14 DWWLW
8 Valbandon ’72 10 3 1 6 14 25 10 LLLWL
9 Potpićan 10 2 0 8 12 25 6 LLLLL
10 Jedinstvo Omladinac 10 1 1 8 11 37 4 LLWLL
11 Ližnjan 10 0 2 8 8 35 2 DLLLL