Home Nogomet Treća HNL Zapad Prtenjača zaustavio Porečane u naletu do pobjede

Prtenjača zaustavio Porečane u naletu do pobjede

Teško je reći trebaju li Porečani biti zadovoljni bodom protiv Grobničana danas. Sigurno je da na domaćem terenu svi traže pobjede, ali Grobničani su jedna od najboljih momčadi u ligi pa je 2:2 rezultat kojeg i u Poreču smiju zvati pozitivnim.

Porečani su poveli u 31. minuti kada odličnu akciju okončavaju Oliver Sumić povratnom loptom te Vice Miljanić preciznim udarcem za 1:0. Samo devet minuta kasnije grešku u domaćoj obrani koristi Domagoj Prtenjača i to je 1:1.

Denis Tikas potvrdio se kao najveći porečki „feniks“ ove jeseni te je glavom nakon kornera Tomića pogodio za 2:1 Jadrana. Međutim, točku na „i“ stavlja sjajni Prtenjača, golom u 80. minuti s 25 metara na oduševljenje malobrojnih gostujućih navijača.

POREČ – SRC Veli Jože – III HNL ZAPAD – 14. KOLO
SUDAC: Zvonko Radić (Kastav) POMOĆNI SUCI: Maja Petravić i Ivona Pejić (obe Zagreb) DELEGAT: Marija Jurinić (Jastrebarsko)

JADRAN – GROBNIČAN 2:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Miljanić 31´, 1:1 Prtenjača 40´, 2:1 Tikas 63´, 2:2 Prtenjača 80´

Žuti kartoni: Sumić (Jadran); Gundić (Grobničan)

JADRAN: Pavić, Ilić, Mofardin (od 90. Herak), Užila, Tomić, Miljanić, Šegon (od 62. Vlizlo), Sumić, Tikas, Videkić (od 81. Leko), Radman.
Trener: Dalibor Šuran

GROBNIČAN: Srok, Miculinić, Brdar, Pilčić, Blašković, Matković (od 83. Valić), Gundić, Merle, Prtenjača, Babić, Grgić (od 66. Rumora).
Trener: Dušan Gruevski