Zanimljivo kolo s istarskog aspekta odigralo se jučer u Prvoj HBL. Istarski derbi u Poreču okončan je remijem, a Pazin je stigao do velike pobjede kod Zrinjevca. Možda im ta pobjeda polako odškrine i vrata playoffa jer četvrto mjesto je udaljeno samo četiri boda.
U Poreču je krenulo sa 6:2, a onda su se Puljani vratili u igru tehničkim disciplinama nakon kojih je semafor pokazivao 8:10. U posljednjem krugu igara 5:3 za Pulu što je značilo ukupni remi. Jedini igrači derbija s tri slavlja bili su Petar Barlian, član Pule i Steven Benolić iz redova Istre Poreč.
Kao potpuni autsajderi Pazinjani su krenuli u goste kod Zrinjevca, ali je nakon uvodne četiri igre rezultat glasio 4:4. Nakon tehničkih disciplina Zagrepčani su vodili 10:8, ali momčad Valtera Ivančića još nije rekla svoje do kraja te je u posljednja četiri okršaja slavila u tri za konačnih 12:14. Fantastičnu utakmicu odigrao je Alen Guštin, dominantno upisavši tri pobjede.
PRVA HBL – 13. KOLO
[jsMatchDayStat matchday_id =”2635″]
PRVA HBL – LJESTVICA
[jsStandings id =”32877″ columns =”played_chk;win_chk;lost_chk;draw_chk;point_chk;goalscore_chk;goalconc_chk;curform_chk”]
PRVA HBL – 14. KOLO
[jsMatchDayStat matchday_id =”2636″]













