Home Boćanje Prva HBL PRVA HBL – 4. KOLO | Novi prekid u prvoj ligi, derbi...

PRVA HBL – 4. KOLO | Novi prekid u prvoj ligi, derbi pripao Puli, Pazin srušio veliki Zrinjevac

Darijan Živolić (FOTO: BK Istra Poreč)

Nažalost, niti četvrto kolo Prve HBL nije odigrano u potpunosti. Naime, prema službenom zapisniku, utakmica Biston Brela-Sokol Orbico prekinuta je u 67. minuti zadnjeg dijela igre, a Matejas Jozipović dobio je žuti karton. Bez nekakvih insinuacija, ali obzirom na burnu prošlost spomenutog, biti će zanimljivo otkriti što se dogodilo u makarskom zaleđu.

Istarski derbi prikazao je odlično boćanje s obje strane, ali je Pula suvereno „jurnula“ do pobjede. Nakon uvodnih 6:2, gostima su presudile tehničke discipline koje su sve pripale domaćinu. Po tri pobjede u pulskim redovima ostvarili su Petar Barlian i Darijan Živolić.

Zrinjevac u svojim redovima ima igrače poput Kolobarića, Hajseka, Ćubele, Maglića i ostalih pa je jasno da u Pazin nisu stigli u ulozi „autsajdera“. Bez obzira na to, sjajna igra Pazinjana donijela je bodove koji će zlata vrijediti u nastavku sezone. Valter Ivančić upisao je dvije pobjede i poraz, a isti učinak imao je i Alen Guštin. Po dva slavlja bez poraza ostvarili su Robert Sergo i Filip Matijašić.