U Prvoj HRL Jug danas su nominalno „igrala“ tri istarska kluba. Riječ „nominalno“ i navodnici su tu zbog Senja koji je odustao pa se susret 20. kola protiv RK Rudar Adria Oil upisuje 0:10 i svi sretni.

Rovinježi su se odlično držali prvi dio u Metkoviću, bilo je 14:13, a početkom drugog i 14:14, ali onda Metković Mehanika odlazi u pet minuta do velike prednosti – semafor je u 36. pokazivao 22:16. Iznenađenja nije bilo, a završilo je 32:24. Najbolji kod gostiju bio je deseterostruki strijelac Amir Bašić.

Još je kasnije presuđena današnja rukometna bitka u Gospiću. Igrala se 41. minuta kada je fantastični igrač Gospića Šime Markić zabio za 22:23. No, domaći su tu otprilike i stali, a Buzećani su vrlo brzo, već u 42. minuti imali 23:27. Do kraja susreta povećali su svoju prednost, sve do konačnih 31:38.

Po osam golova zabili su Igor Šegota i Raul Valković, a po sedam dodali su Leon Rušnjak i Karlo Jakac. Nakon 20 kola, Labinjani su treća momčad prvenstva s 26 bodova (četvrti Balić Metličić ima 23 i utakmicu manje), a šestoplasirani Buzet je na 21 osvojenom bodu. Rovinježi su sa svojih 16 bodova osigurali ostanak u ligi i mogu ‘mirno spavati’ do kraja sezone.