Home HRVATSKA I SVIJET Basketball PRVI ZVEZDIN PORAZ U SEZONI: Cedevita uvjerljiva u Zagrebu

PRVI ZVEZDIN PORAZ U SEZONI: Cedevita uvjerljiva u Zagrebu

Košarkaši Crvene Zvezde doživjeli su prvi poraz u ABA ligi, pošto ih je u Zagrebu savladala Cedevita sa 84:68 (21:20, 28:13, 21:12, 14:23) u 17. kolu regionalne ABA lige.

Utakmica je na početku bila izjednačena. U prvih pet minuta košarkaši na obje strane su pogađali u napadu, ali se igralo poen za poen, te nitko nije uspio stvoriti značajnu prednost. Iako je Zvezda vodila do pred sam kraj četvrtine, nekoliko vezanih napada domaćih i dobrih igara u obrani, donijeli su Cedeviti prednost od pola koša, 21:20.

U nastavku meča Zagrepčani kreću furiozno, pa su samim tim počeli stvarati značajniju prednost. Kako se crveno-bijeli nisu snalazili u napadu, Cedevita je vrlo brzo otišla na dvocifrenu razliku. U možda najboljoj Cedevitinoj i najlošijoj Zvezdinoj četvrtini ove sezone, izabranici Milana Tomića su potpuno izgubili konce na parketu, što je Cedevita iskoristila i na odmor otišla sa “plus 16”, 49:33.

Noćna mora za Zvezdu je počela tek po povratku na parket. Vidno raspoloženi domaći košarkaši, nošeni podrškom s tribina, pogađali su gotovo svaki šut, te su brzo stigli do prednosti od 21 poena. Problemi Beograđana nisu prestajali. Djelovali su  prilično umorno i iscrpljeno, a protivnik je to koristio da održava razliku, potrebnu za mirnu završnicu utakmice. U tome je Cedevita i uspjela, pa je u posljednjoj dionici imala prednost od 25 poena.

Domaći su nastavili s rapsodijom i u posljednjoj četvrtini, te su utakmicu rutinski priveli kraju i tako nanijeli klubu s Malog Kalemegdana prvi poraz u ABA ligi ove sezone.