Home Košarka A1 Liga košarkaša Puležani važnom pobjedom nad Kvarnerom 2010 korak bliže prvoligaškom ostanku

Puležani važnom pobjedom nad Kvarnerom 2010 korak bliže prvoligaškom ostanku

Slavlje košarkaša Pule 1981 (FOTO: Pula 1981)

Pulski košarkaši napravili su veliki korak prema ostanku u prvoligaškom društvu, pobijedivši pred domaćim navijačima Kvarner 2010. Nakon šest uzastopnih poraza puleni Branimira Pavića napokon su osjetili draž pobjede, istodobno zapečativši prvoligašku sudbinu riječkoga kolektiva.

Nakon izjednačene prve četvrtine (23:23), domaćin je u drugoj dionici “ubacio u višu brzinu” i na odmor otišao sa “plus šest” (49:43). Treća dionica u potpunosti je pripala Puležanima (19:9), koji su u posljednju četvrtinu ušli sa lijepom prednošću od 16 poena.

Puležani su zamalo utakmicu opet odveli u neizvjesne vode, pa su nakon polaganja Salamuna Riječani u 36. minuti stigli na samo četiri poena zaostatka (75:71). Ipak, domaćin je ovoga puta odlučnije odigrao završnicu i nakon 10:0 serije koju faul košem završava Andabaka dvije i pol minute prije kraja pobjegao na “plus 14” (85:71) i tako riješio pitanje pobjednika.

U redovima domaćina koji u sljedećem kolu gostuje u Đakovu najbolji je bio Sandro Kordiš sa “double double” učinkom od 25 poena i 13 skokova, dok Riječanima nije pomogao niti fenomenalni Matija Bilalović koji je u poraz svoje ekipe ugradio 41 poen.

PRVA MUŠKA LIGA – Dom sportova Mate Parlov. Gledatelja: 100

PULA 1981 – KVARNER 2010 87:76
                            (23:23, 26:20, 19:9, 19:24)

PULA 1981: Stojanović, Jelenković 8, Marinović, Marić 11 (1-2), Brzica 4 (2-2), Andabaka 16 (1-1), Gligorović 1 (1-2), Kordiš 25, Koljanin 7, Pušić 15 (5-7)

KVARNER 2010: Šamanić 4 (2-2), Delpin 11 (2-6), Gustovarac 8 (2-2), Bilalović 41 (2-3), Salamun 2, Ćosić 3, Šetka 4, Vucić 3 (1-2), Jerčinović, Brajdić