Home Nogomet Istra 1961 Puljani Osijek doživjeli kao izlet

Puljani Osijek doživjeli kao izlet

Osijek je danas, de facto, nastupio sa drugom momčadi. Bez Miereza, Kleinheislera, Ivušića, Barešić, Jugovića, Miloša i Ercega, svejedno su dominirali nad neprepoznatljivom pulskom momčadi. Bila je to prilika za Istru 1961 da danas nešto napravi, no ćorak.

Loše su, izuzetno loše Puljani otvorili utakmicu pa je Žaper već u petoj minuti u Lučićevu mrežu pospremio centaršut Bočkaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane. Nakon tog pogotka, Lučić je zbog povrede morao napustiti travnjak, a na vrata je stao, doslovno stao, Collao.

Do kraja prvog poluvremena Bande i Drena Beljo pokušavali su vratiti Puljane u igru, a i pokušaj Marina skinuo je Malenica. U nastavku najprije je početnički pogriješio Hujber i poklonio Topčagiću gol za 2:0, a nakon toga za konačnih 3:0 pobrinuli su se Collao i Galilea.

OSIJEK – Stadion Gradski vrt – 1. HNL – 15. kolo – SUDAC: Mario Zebec (Cestica), POMOĆNICI: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Ivan Mihalj (Velika Gorica), VAR: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), GLEDATELJA: 1177

OSIJEK – ISTRA 1961 3:0 (1:0)

Žuti kartoni: Mlinar, Abdallahi, Perera, Mišković (Istra 1961)

Strijelci: 1:0 Žaper 5′, 2:0 Topčagić 590, 3:0 Fiolić 79′

OSIJEK: Malenica, Bartolec (83. Barišić), Škorić, Lončar, Bočkaj, Ndockyt (69. Gržan), Nejašmić, Žaper, Hiroš (69. Pilj), Fiolić (78. Bohar), Topčagić (78. Daku)

Trener: Nenad Bjelica

ISTRA 1961: Lučić (11. Collao), Marin, Joao Silva, Galilea, Hujber, Abdallahi (83. Desio), Mlinar, Perera, Lisica (83. Serderov), Drena Beljo, Bande (62. Mišković)

Trener: Gonzalo Garcia