Home ISTRA Futsal Puljani slavili na krilima svog “zmaja” – pobjedu u Omišu donio je...

Puljani slavili na krilima svog “zmaja” – pobjedu u Omišu donio je kapetan David Mataja!

U nevjerojatnoj (i vrlo nervoznoj) utakmici na omiškom Ribnjaku, Stanoinvest Futsal Pula definitivno je pokazala kako će se ove godine boriti za sam vrh ljestvice SuperSport HMNL. Nisu slučajno nakon osam kola najbolja momčad lige, demonstrirali su snagu i večeras protiv odličnog Olmissuma.

Domaćin je u 26. minuti vodio 2:0 i situacija se činila problematičnom za goste. No, najprije si Hrstić zabija autogol, a onda pulski “zmaj” David Mataja u istoj minuti s dva pogotka “šokira” Omišane i preokreće na 2:3.

Do kraja utakmice sjajnim potezom Ecchavarie, Puljani odlaze na 2:4, a onda smanjuje svojim drugim golom na utakmici Žilić u 38. minuti. Ipak, točku na “i” stavlja Franco Grillo minutu prije kraja susreta.

OMIŠ – Dvorana Ribnjak – SuperSport HMNL – 8. kolo – SUCI: Mislav Džeko (Zagreb) i Josip Dujmić (Jurdani) – TREĆI SUDAC: Ivica Grepo (Runović) DELEGAT: Dino Doljanin (Split)

OLMISSUM – STANOINVEST FUTSAL PULA 3:5 (1:0)

Strijelci: 1:0 Žilić 10′, 2:0 Stojanović 26′, 2:1 Hrstić (ag) 28′, 2:2 Mataja 33′, 2:3 Mataja 33′, 2:4 Ecchavaria 36′, 3:4 Žilić 38′, 3:5 Grillo 39′

Žuti kartoni: Kolobarić, Jurlina, Sirovica, Juretić (Olmissum) Moravac Da., Mataja, Grillo, Galešić (Stanoinvest Futsal Pula)

Crveni kartoni: Kustura 26′ (Olmissum), Bukovec 34′ (Olmissum), Moravac De. 26′ (Stanoinvest Futsal Pula)

OLMISSUM: Čizmić, Kustura, Bukovec, Jurlina, Vanha, Hrstić, Žilić, Juretić, Kolobarić, Stojanović, Sirovica, Rozga, Zemunik

Trener: Mladen Perica Štrla

STANOINVEST FUTSAL PULA: Gozi, Moravac De., Chus Pacheco, Vukmir, Mataja, Moravac Da., Echavarria, Galešić, Vitor Renoldi, Bilić, Grillo, Cindrić

Trener: Alvaro Martinez