Vrlo je moguća i realna činjenica da su danas pulski nogometaši odigrali svoj posljednji susret u eri Baskonie Alavesa. I stigli do svoje druge ovogodišnje pobjede. No još je vrijednija činjenica ostvarenog napretka u broju osvojenih bodova.

Nakon što su posljednje četiri sezone Puljani završavali kao devetoplasirana momčad, uspjelo im je to i ove godine, no u odnosu na navedeni period ostvarili su čak 31 bod, što znači poneki bod viška u odnosu na dosadašnji period Španjolaca koje ćemo kada odu s Marsovog polja ipak pamtiti kao spasitelje kluba koji je bio pred gašenjem. I na tome ćemo im zahvaliti.

Iako su očekivali donekle ispunjen stadion, u tome je Puljane danas omelo finale prvenstva Hrvatske u futsalu koje se igra od 20:00, pa je posjeta Drosini bila značajno manja od onoga što je momčad očekivala. Posjeta je bila onakva kakvu su zaslužili.

Sve bitno dogodilo se početkom nastavka kada je Dion Drena Beljo matirao vratara Slavena iz kaznenog udarca, a samo pet minuta nakon toga Bande iskoristio dobru loptu Blagojevića i povisio na 2:0.

Vratio je Blagojević goste u igru dvadesetak minuta prije kraja susreta kada je zaslužio isključenje, no osim pogotka mladog Zvonareka za smanjenje vodstva, nije išlo.

Upravo suprotno. U jeku Slavenovih napada na samom kraju susreta, Dion Drena Beljo još se jednim pogotkom oprostio od pulske publike.

PULA – Stadion Aldo Drosina – PRVA HNL – 36. kolo – SUDAC: Fran Jović (Zagreb), POMOĆNICI: Dejan Vuković (Zagreb) i Mile Varivoda (Zagreb), VAR SUDAC: Duje Strukan (Split), GLEDATELJA: malo više nego niš

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 3:1 (0:0)

Žuti kartoni: Blagojević, Galilea (Istra 1961), Liklin, Bosec (Slaven Belupo)

Strijelci: 1:0 Beljo 49’ (11 m), 2:0 Bande 54’, 2:1 Zvonarek 76’, 3:1 Beljo 90+4’

ISTRA 1961: Majkić, Hujber (57. Navarro), J. Silva, Galilea, Rovis, Mlinar, Blagojević, Ivančić (46. Kapitanović, 88. Maurić), Bande (83. Vujnović), Mišković (46. Desio), Beljo

Trener: Gonzalo Garcia

SLAVEN BELUPO: Marković, Utin (74. Bogojević), Božić, Zvonarek, Liklin (58. Mlinarić), Paracki (58. Brković), Kvržić, Zapata, Hlevnjak (58. Laušić), Svržnjak, Bosec

Trener: Zoran Zekić