Izvanredna prezentacija Štinjana danas protiv Brtonigle Nove Vasi! Dovoljna je riječ izvanredna. Sedam pogodaka koje su na Fortinu isporučili inače ovog proljeća vrlo dobroj Brtonigli dovoljno govori o kvaliteti štinjanske momčadi.

Bulić je doveo domaću momčad u vodstvo nakon dubinske lopte Kovača u 18. minuti, a samo tri minute kasnije Racan je dugom loptom pronašao Bulića koji se odužuje Kovaču asistencijom za 2:0. Pred odlazak na odmor Ivan Šistov se lažnjakom u maniri rasnog strijelca oslobodio suparnika i postigao prvi od svoja tri današnja pogotka.

U nastavku nakon dvadeset minuta obostrano otvorene igre Šistov asistira Buliću za 4:0, a četiri minute  nakon toga Čeranić rutinirano svladava Kolara nakon odličnog pasa Bulića.

Za šesti i sedmi gol pobrinuo se Ivan Šistov koji najprije posprema glavom u mrežu centaršut Čeranića, a nakon toga nakon solo prodora i driblinga isti igrač postiže i sedmi štinjanski gol.

Gosti su do kraja uspjeli samo postići počasni pogodak, minutu prije posljednjeg Orbanićevog zviždukam, a strijelac je Jurić glavom nakon centaršuta.

ŠTINJAN – Igralište Fortin – 2. ŽNL – 22. kolo – SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj), POMOĆNICI: Dorijano Marić (Rovinj) i Evelino Marić (Kanfanar)

ŠTINJAN – BRTONIGLA NOVA VAS 7:1 (3:0)

Žuti kartoni: Kovač (Štinjan), Rauch, Gabelić, Vitasović (Brtonigla Npova Vas)

Strijelci: 1:0 Bulić 18′, 2:0 Kovač 21′, 3:0 Šistov 43′, 4:0 Bulić 65′, 5:0 Čeranić 69′, 6:0 Šistov 74′, 7:0 Šistov 79′, 7:1 Jurić 89′

ŠTINJAN: Rusev, Čeranić, Racan (63. Licul), Kršulj, Bulić, Mašeni (46. Ulemek), Đerđaj, Kovač, Licul, Šistov, Omrčen (70. Ljubica)

Trener: Predrag Ivanović

BRTONIGLA NOVA VAS: Kolar, Vitasović (78. Matić), Marković (78. Uzelac), Brečević (58. Jurić), Gabelić, Čavarović, Ružić, Beliga, Savatović, Rauch, Kapular

Trener: Bojan Barić