Home Nogomet Prva ŽNL Istra Raspoloženi Ližnjanci visoko slavili u derbiju

Raspoloženi Ližnjanci visoko slavili u derbiju

U derbiju Prve županijske lige na ližnjanskoj Šaraji, danas uvjerljiva predstava momčadi Zorana Moravca. Momčad iz Svetvinčenta bila je blijeda i nije imala odgovora na ližnjansku agresivnost i trku.

Već u prvoj minuti velika gužva u petercu gostiju kada Dino Balde sa pet metara pokušava “probiti” Tomišića, no vratar je na mjestu. Pokušali su gosti desetak minuta nakon toga. Iz ubacivanja sa strane domaćeg stopera preskače lopta a Matija Mišan pogađa glavom vratnicu.

No, i Ližnjan ima igrača koji je u stanju pogoditi okvir gola. Frane Jelenić u 15. minuti sam pred suparničkim golom također trese vratnicu. U 33. minuti vodstvo domaćina, nakon teške pogreške Tomišića.

Balde je traljavo opalio prema golu gostiju no lopta Tomišiću kroz ruke pronalazi put ka mreži. Sa minimalnim se vodstvom otišlo na odmor.

U nastavku pak, već u četvrtoj minuti dolazi do razrješenja današnjeg derbija. Marko Kontošić probio je bočnu poziciju i ubacio na drugu vratnicu gdje Birkić povisuje na 2:0.

Još jedna greda nakon sat vremena igre. Ponajbolji Ližnjanac danas, Dino Balde, oprobao je svoj udarac sa dvadesetak metra no i on trese okvir gola. Sedam minuta nakon toga, nakon igranja rukom u svojih šesnaest metara, Kontošić iskorištava opravdano dosuđenu najstrožu kaznu.

Da ne bi ostali samo na jednoj vratnici, Ivan Banović se potrudio četiri minute prije kraja. No, počasnog pogotka za goste danas nema. Ali ima za domaćina i za potvrdu njihove visoke i vrijedne pobjede.

Igrala se 87. minuta kada je Toni Pavić još jednom probio bočnu poziciju i pronašao filigranski precizno Nikolu Antolčića koji postavlja konačni rezultat današnjega derbija.

LIŽNJAN – Igralište Šaraja – 1. ŽNL – 7. kolo – SUDAC: Amel Dizdarević (Radmani) POMOĆNICI: Ivan Jakičić (Poreč) i Hrvoje Mađarić (Poreč)

LIŽNJAN – SMOLJANCI SLOBODA 4:0 (1:0)

Žuti kartoni: Balde, Pavić (Ližnjan), Furlanić, Prodanović, Pamić, Macan Stanić (Smoljanci Sloboda)

Strijelci: 1:0 Balde 33′, 2:0 Birkić 49′, 3:0 Kontošić 67′ (11 m), 4:0 Antolčić 87′

LIŽNJAN: Matošević, Radović, Gerovac, Matić (73. Antolčić), Jelenić (5. Živadinović), Kontošić (81. Radola), Balde, Licardo, Todorov (28. Birkić), Pačić, Pavić

Trener: Zoran Moravac

SMOLJANCI SLOBODA: Tomišić, Drandić (67. Peršić), Macan Stanić (65. Matijaš), Prodanović, Mišan Mat., Pamić S., Banović, Furlanić, Vitasović (31. Obrovac), Licul,

Trener: Milenko Broskvar