Home Košarka A1 Liga košarkaša Rasterećeni Bijeloplavi porazom u Đakovu okončali sezonu

Rasterećeni Bijeloplavi porazom u Đakovu okončali sezonu

Kristijan Andabaka (FOTO: Šibenski Portal)

Nakon što su kolo ranije osigurali prvoligaški status, košarkaši Pule 1981 poraženi su u Đakovu u za njih rezultatski nevažnom dvoboju. Posljednja utakmica sezone zato je važna bila domaćinima, koji su pobjedom tražili produženje prvoligaške nade.

Na kraju su u tome i uspjeli, uvjerljivo nadvisivši rasterećene i hendikepirane Puležane, koji su u Đakovu nastupili bez ozljeđenog kapetana Vedrana Pušića.

Već je prva četvrtina naznačila u kojem će se smjeru utakmica odvijati. Domaćin je na krilima braće Karlović odmah “ubacio u višu brzinu” i nakon uvodnih deset minuta pobjegao na pristojnih “plus 12” (27:15).

Do kraja utakmice Bijeloplavi su samo uspjeli ublažiti 14 poraz sezone. U redovima Đakova najbolji je bio Matej Karlović sa 31 poenom od čega čak šest trica, dok je trupe Branimira Pavića predvodio dvojac Toni Jelenković (23 poena) i Kristijan Andabaka (19 poena).

ĐAKOVO – Nastavno-sportska dvorana Đakovo – Gledatelja: 100 – Suci: Franko Gracin, Branimir Galić i Matija Ekart – PRVA MUŠKA LIGA – 22. KOLO

ĐAKOVO – PULA 1981 94:83
(27:15, 21:17, 31:27, 15:24)

ĐAKOVO: Kelava, Milićević, Češkić 16 (2-4), Hajduković 15 (3-5), Grbeša 2 (0-1), Š. Vukadin, Čupić 3, Mat. Karlović 31 (3-3), Mikulić, D. Vukadin, Mar. Karlović 15 (1-3), Hrkač 12 (2-3)

PULA 1981: Stojanović 2, Jelenković 23 (2-2), Marinović 3 (1-2), Marić 9, Brzica 8, Andabaka 19 (3-3), Gligorović 1 (1-2), Kordiš 14 (2-3), Grgić, Koljanin 4, Pušić