U podosta osakaćenom sastavu dočekali su Vodnjanci danas Štinjance, ali ih to nije omelo da se predstave u više no dobrom izdanju i na kraju uzmu zasluženi trobod.

Već u prvoj minuti probili su desnu stranu i nakon povratne lopte mladi Marin Marinović pogađa za početno vodstvo domaćina. No, nije dugo trajalo. Na ulasku u 25. minutu Ivan Šistov asistirao je Buliću koji je stvari vratio na početak, a sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

No, u nastavku, Vodnjanci su pokazali ipak malo više pa je Topić nakon sedam minuta igra najbolje reagirao na jednu dugačku loptu koja je preletjela štinjansku obranu i pogodio za novo vodstvo pored nemoćnog Benčića.

Samo desetak minuta nakon toga brzi kontranapad odradila je domaća momčad pa Marinović još jednom šalje loptu u mrežu, a do 4:1 doveo ih je Pavić dvije minute prije kraja pogodivši gol za euro-špice iz slobodnog udarca sa dvadeset i pet metara.

Konačnih 4:2 djelo je Ivana Šistova iz najstrože kazne u samoj sudačkoj nadoknadi. Pobjeda je danas pripala vrjednijoj, rastrčanijoj i borbenijoj momčadi, svjesni su toga i gosti.

VODNJAN – Igralište Vodnjana – 2. ŽNL – 23. kolo – SUDAC: Mauricio Ušić (Muntić), POMOĆNICI: Dragan Kukić (Pula) i Dušan Baf (Fažana)

VODNJAN – ŠTINJAN 4:2 (1:1)

Žuti kartoni: Marjanović, Aljić (Vodnjan), Kršulj (Štinjan)

Strijelci: 1:0 Marinović 1′, 1:1 Bulić 24′, 2:1 Topić 52′, 3:1 Marinović 66′, 4:1 Pavić 88′, 4:2 Šistov 90′ (11 m)

VODNJAN: Radolović, Topić, Pavić, Marjanović D., Džijan, Martinović, Barišić, Vitasović, Aljić, Alibašić (39. Čović), Kostadinović

Trener: Denis Premate

ŠTINJAN: Benčić, Čeranić, Racan (23. Fiorido), Ljubica, Kršulj, Bulić, Mašeni (46. Ulemek), Đerđaj, Kovač (68. Šimić), Šistov, Licul B. (46. Licul G.)

Trener: Predrag Ivanović