Home Nogomet Istra 1961 Remi u Koprivnici, Puljane u nastavku malo pomazila i sreća

Remi u Koprivnici, Puljane u nastavku malo pomazila i sreća

Šime Gržan

Istra 1961 je danas baš “ukrala” bod iz Koprivnice, stabilnim i kompaktnim pristupom te discipliniranom obranom. Slaven Belupo je danas bio bolja momčad, stvorio više prigoda, točnije, Istra 1961 osim gola i nije prijetila, ali je Gržan iz najstrože kazne pogodio za remi u Koprivnici.

Iako je igrala s vjetrom, Istra 1961 nije dobro izgledala u prvih pola sata. Rezultiralo je to jedanaestercem u 22. minuti, kada Joao Silva, nakon greške kolege iz obrane, ruši u šesnaestercu njemačkog napadača Torlesa Knolla. Lopti je pristupio Nemanja Glavčić i pucao u svoju desnu stranu, ali Ivan Lučić lijepo brani udarac.

No, radost gostiju nije dugo trajala. U 27. minuti Glavčić je ubacio iz “slobodnjaka” iskosa, a Miroslav Iličić bio je najspretniji u petercu Puljana za 1:0. Istra 1961 se u utakmicu vratila u 45. minuti kad Šime Gržan realizira prethodno dosuđeni jedanaesterac za Puljane. Jović nije dvojio, a Gržanov udarac bio je podosta slab, ali je pronašao put do mreže s “kreča”.

Slaven Belupo otvara bolje i drugi dio, u 49. minuti Knoll promašuje nemoguće nakon povratne lopte Lulića na pet metara. Koprivničani su u nastavku bili bolja momčad, ali nekakve ozbiljne prigode nisu stvarali, do 76. minute kad nakon kornera, Etoundi puca iz gužve, a na gol crti loptu “brani” Rafa Navarro.

Slaven je do pobjede mogao u 87. minuti kad se Blagojević poigrava na sredini, a Koprivničani donose loptu do Lulića čiji udarac iskosa s desetak metara brani danas odlični Lučić. Potpunu dominaciju Slavena i izreku “kad ne ide, ne ide”; potvrdio je i Glavčić u posljednjoj minuti kad je desnicom pogodio vratnicu.

KOPRIVNICA – Stadion Ivan Kušek Apaš – I HNL – 26. KOLO
SUDAC: Fran Jović (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Vedran Đurak (Stupno) i Bojan Zobenica (Velika Gorica) ČETVRTI SUDAC: Tino Krečak (Velika Gorica) VAR SUDAC: Mario Zebec (Cestica) DELEGAT: Jakov Juretić (Split)

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Iličić 28′, 1:1 Gržan 45′-11m

Žuti kartoni: Goda, Bosec, Knoll, Glavčić, Paracki (Slaven Belupo) Blagojević, Bande (Istra 1961)

SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Goda, Glavčić, Paracki, Lulić, Gamarra (66. Van Bruggen), Knoll, Iličić (74. Etoundi), Kim

Trener: Tomislav Stipić

ISTRA 1961: Lučić, Bande (78. Lisica), Blagojević, Gržan, Hara (78. Guzina), Ivančić (62. Halilović), Rafa Navarro, Perković, Silva, Špoljarić (90. Lončar), Šutalo

Trener: Danijel Jumić