Susreti Zameta i Poreča oduvijek su bili regionalni derbiji Premijer HMRL pa će tako biti i ovog puta, bez obzira što momčadi susret čekaju u neizvjesnom raspoloženju. Zamet je ustoličio Dragutina Žiljaka na mjesto trenera te doveo dva kineska igrača da popuni kadar, a Porečanima je zbog bolesti velikog broja igrača uvelike kompromitiran pripremni proces.
No, trener Đanković lakše diše čim je u kadru i spreman Vedran Mataija, ponajbolji igrač momčadi koji pred riječko gostovanje kaže: “Imali smo dosta problema s virozama, ali ne treba kukati, odradili smo najbolje što smo u tom trenutku mogli. Nažalost, odigrali smo samo jednu pripremnu utakmicu tako da ne znamo baš u kojoj smo formi”, objasnio je porečki razigravač frazu “nepoznanica iz Poreča” iz naslova.
Kaže da tradicija ne govori njima u korist, ali da to ne znači previše: “U zadnje vrijeme nismo baš dobro tamo prolazili pa bi bilo lijepo da se to malo okrene. Oni su jedna mlada i borbena momčad koja puno trči i igra odličnu obranu. Nadam se da ćemo ih primiriti i napokon pobijediti u Rijeci te se tako još više približiti Ligi za prvaka jer je svaki bod bitan u ovom drugom dijelu sezone.”
PREMIJER HMRL – 13. KOLO
[jsMatchDayStat matchday_id =”996″]
PREMIJER HMRL – LJESTVICA
[jsStandings id =”16082″ columns =”played_chk;win_chk;lost_chk;draw_chk;point_chk;goalscore_chk;goalconc_chk;curform_chk”]
PREMIJER HMRL – 14. KOLO
[jsMatchDayStat matchday_id =”996″]














