Home Nogomet Istra 1961 Rijeka iskoristila pulske poklone

Rijeka iskoristila pulske poklone

Istra 1961 ne igra toliko loše, koliko radi pogreške koje kvalitetnije momčadi iskoriste. Rijeka je danas pred gotovo 2000 ljudi na Drosini zasluženo slavila, ne zbog toga što je odigrala susret za pamćenje, nego što je uzela ponuđeno.

A argentinski branič Tomas Oneto dvaput je kardinalno pogriješio u prvih pet minuta, a onda je u šestoj Zuta poslao loptu za Hebera na desnu stranu, pulski branič ostao na “brisanom prostoru” te nije uspio zaustaviti loptu Brazilca koju je Antonio Mirko Čolak samo pospremio u mrežu za 0:1. Minutu prije toga Čondrić je obranio udarac Gorgona glavom iz blizine.

Nakon toga Istra 1961 je odigrala period od pola sata gdje je bila bolja te je stvarala neke poluprilike ispred gola Rijeke, a raspoložen je bio Adrian Fuentes, iako je najbolji šut imao Petar Bosančić u 28. minuti, ali je Sluga obranio. I onda, u jeku tih napada, ponovno lopta dolazi na poziciju lijevog krila za Rijeku, Heber ubacuje, a Zoran Kvržić kraj Oneta s(p)retno postiže gol za 0:2.

Već  je tada bilo jasno da Riječani neće dozvoliti iznenađenje u današnjem susretu, a počasni gol za Istru 1961 postigao je Robert Perić Komšić nakon greške bivšeg člana pulskog prvoligaša, Joao Escovala.