Home Nogomet HNK Rijeka Rijeka poražena u Gradskom vrtu, Bijeli prokockali 2:0 nakon prvih 45 minuta

Rijeka poražena u Gradskom vrtu, Bijeli prokockali 2:0 nakon prvih 45 minuta

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju u Osijeku iako su nakon prvih 45 minuta imali velikih 2:0. No, Bijelima se opet dogodio pad u nastavku susreta što su Osječani iskoristili i golom Žapera nakon velike gužve u 87. minuti okrunili veliki preokret.

Rijeka je domaćina potpuno nadigrala u prvih 45 minuta, okončavši u smiraju prvoga dijela dominaciju sa dva gola u mreži Osječana. Prvo je u 37. minuti Halilović sjajnom loptom izbacio Lončara koji se sjurio sam prema golu Osijeka, prebacio istrčalog vratara Ivušića, a Čolak samo gurnuo loptu u praznu mrežu – 0:1.

U posljednjim trenucima prvoga dijela stigao je novi šok za domaćine, nakon ubačaja iz kornera Župarić je bio najviši i glavom povisio na 2:0. Povratak Osijeka započeo je u 65. minuti – Mbakogu je pucao s ruba kaznenog prostora, Marić se zavukao iza leđa obrane Rijeke i pogodio za smanjenje na 1:2.

U 79. minuti Talys je ubacio s lijeve strane, Lopa odlično pogodio glavom i lopta je od grede završila u mreži za izjednačenje, da bi tri minute prije kraja domaćin potpuno preokrenuo rezultat za treći poraz sezone Riječana.

OSIJEK – Gradski Vrt – I HNL – 14. KOLO SUDAC: Fran Jović (Zagreb) Gledatelja: 3.350

OSIJEK – RIJEKA 3:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Čolak (37′), 0:2 Župarić (45′), 1:2 Marić (65′), 2:2 Lopa (79′), 3:2 Žaper (87′)

Žuti kartoni: Majstorović, Mbakogu (Osijek), Gorgon, Lepinjica, Andrijašević, Lončar (Rijeka)

OSIJEK: Ivušić, Almeida, Tomelin (od 46′ Ndockyt), Majstorović, Mance (od 63′ Mbakogu), Lopa, Alves, Žaper, Marić, Pilj (od 90′ Lončar), Šutalo
Trener: Ivica Kulešević

RIJEKA: Prskalo, Kvržić, Župarić, Punčec, Tomečak, Halilović, Lepinjica, Gorgon, Andrijašević (od 68′ Murić), Lončar, Čolak (od 79′ Puljić)
Trener: Simon Rožman