Home HRVATSKA I SVIJET HT Prva HNL Rijeka razmontirala Hajduk i udaljila ga od eventualne borbe za naslov

Rijeka razmontirala Hajduk i udaljila ga od eventualne borbe za naslov

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Hajduk (0:4) u utakmici 17. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su odigrali maestralnu utakmicu ostvarivši novu veliku na Poljudu.

Rijeka je u Splitu tako nastavila odličan niz, bijeli su u posljednjih 15 prvenstvenih utakmica samo jednom poraženi na Poljudu.

Hajduk je na otvaranju utakmice imao posjed lopte, ali bez ozbiljnije prilike. Prva velika uzbuđenja na utakmici stigla su u 20. minuti i to pred golom Rijeke kada je domaćin unutar jedne akcije dvaput pogodio okvir gola.

Edouk je snažno pucao s 15 metara, ali sjajna parada Prskala koji je uspio dovoljno skrenuti loptu koja se od vratnice odbila natrag u teren. Nekoliko trenutaka kasnije Jradi je snažno potegnuo, ali ponovo je ista vratnica spasila mrežu Rijeke. Nakon te prilike Rijeka je polako počela povezivati konce u igri, te je postajala sve opasnija.

U 24. minuti Rijeka je neočekivano stigla do prilike. Branič Hajduka loše je izbio loptu koja se odbila do Čolaka koji se u kaznenom prostoru našao oči u oči s Ljubićem. Vratar Hajduka izašao je s gola, skratio kut i obranio udarac napadača Rijeke.

Samo minutu kasnije Franko Andrijašević se sjajno, jednim potezom, riješio pratnje braniča Hajduka i izbio sam prema golu, ali Radić je uklizao i izbio loptu u korner. Udarci Smolčića (26′) i Čolaka (29′) nisu testirali vratara Ljubića. U 40. minuti, nakon duge lopte Župarića, uslijedila je loša reakcija obrane Hajduka i samo je brza reakcija i istrčavanje vratara Ljubića spriječilo da Andrijašević ne izbije sam pred gol.

I onda je stigao pogodak. Andrijašević je ubacio s desne strane. Čolak je primirio loptu na 15 metara i odlično pucao iz okreta. Ljubić je dobrom reakcijom spasio mrežu, ali Acosty je bio najbrži i poentirao – 0:1.

U 48. minuti Gorgon je odigrao za Andrijaševića koji je prsima odlično spustio loptu za Halilovića. Uslijedio je udarac s 18 metara, a lopta je od bloka otišla u korner. U 58., 59. i 60. minuti Hajduk je prijetio, ali dva pokušaja Edouka i jedan Jradija nisu donijela rezultata.

Rijeka je imala brz odgovor. U 62. minuti Andrijašević je sjajno potegnuo kontru po desnoj strani i odličnim ubacivanjem pronašao Gorgona na drugoj vratnici, ali pokušaj iz prve otišao je daleko od gola.

U 75. minuti opasan ubačaj pred gol Rijeke, Caktaš je pucao glavom, a lopta je prošla pored vratnice. I onda je krenula luda završnica.

U 82. minuti  Hamza je pogriješio u obrani, Raspopović je odnio loptu, sjurio se prema golu i poentirao – 0:2. Pet minuta kasnije Čolak se sjajno okrenuo na desnoj strani i ubacio, Gorgon je ostao sam pred golom i poentirao – 0:3! Točku na “i” stavio je Tibor Halilović u sudačkoj nadoknadi. Sjajan prodor, udarac ljevicom za konačnih 0:4!

SPLIT – Poljud – Gledatelja: 13605 – PRVA HNL – 17. KOLO
Sudac: Fran Jović (Zagreb)

HAJDUK – RIJEKA 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Acosty 43′, 0:2 Raspopović 83′, 0:3 Gorgon 87′, 0:4 Halilović 90′

HAJDUK: Ljubić, Bašić, Radić, SvatoK (od 77′ Jurić), Čolina, Nejašmić (od 62′ Teklić), Hamza, Jradi, Caktaš, Eduok (od 62′ Jakoliš), Jairo
Trener: Damir Burić

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Župarić, Escoval, Smolčić, (od 89′ Lončar), Halilović, Capan (od 80′ Lepinjica), Acosty (od 72′ Raspopović), Andrijašević, Gorgon, Čolak
Trener: Simon Rožman