Home Nogomet HNK Rijeka Rijeka uvjerljivo slavila u Jadranskom derbiju i preskočila Hajduk na drugom mjestu

Riječani su potpuno nadigrali Hajduk u Jadranskom derbiju, preskočivši Splićane na drugom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Momčad Igora Tudora na kraju može biti zadovoljna sa samo dva primljena gola. Rijeka je u potpunosti nadigrala velikog rivala, “Bile” je od težeg stradanja na punoj Rujevici spasio okvir vratiju i odlični vratar Posavec.

Domaćin je od samoga početka zagospodario terenom, pokazavši kako bodove misli zadržati u Rijeci. Momčad Simona Rožmana je već do odlaska na odmor trebala imati rezultatsku prednost, ali lopta jednostavno nije htijela u mrežu. Riječani su blizu vodstvu bili u 25. minuti kada je Čolak odlično probio desnu stranu i oštrim ubačajem pronašao Gorgona koji je s desetak metara uzdrmao vratnicu.

Deset minuta kasnije splitski okvir se opet zatresao nakon što je Andrijašević odlično gađao iskosa, a lopta se od stative odbila ravno u ruke Posavcu, koji je bio daleko najbolji u redovima gostiju. Rijeka je sve naplatila u nastavku susreta kada je splitska obrana napokon kapitulirala. Nakon dva odlična riječka pokušaja, Čolak je pobjegao pažnji gostiju i iz drugog pokušaja napokon svladao Posavca za erupciju veselja na Rujevici.

Domaćin je nakon vodstva nastavio sa pritiskom i samo deset minuta kasnije zaradio najstrožu kaznu. Opet je morao reagirati VAR, a glavni sudac Batinić je nakon dodatnog pregleda pokazao na kreč. Siguran realizator bio je domaći kapetan Gorgon, poslavši splitskog vratara u desnu a loptu u lijevu stranu za 2:0.

Do kraja susreta Hajduk nije ozbiljnije zaprijetio Panduru, koji je i petu utakmicu zaredom svoju mrežu sačuvao netaknutom. Do novog gola je zato mogla Rijeka ali je Čolakov pokušaj iz blizine zaustavio požrtvovni Mujakić.

RIJEKA – Stadion Rujevica – Gledatelja: 7326  – I HNL – 26. KOLO
SUDAC: Damir Batinić (Osijek) POMOĆNI SUCI: Goran Pataki (Đakovo) i Marjan Tomas (Osijek) ČETVRTI SUDAC: Zdenko Lovrić (Đakovo) DELEGAT: Darko Kolesarić (Osijek)

RIJEKA – HAJDUK 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Čolak (61′), 2:0 Gorgon (72′-11m)

Žuti kartoni: Capan, Raspopović (Rijeka), Caktaš, Mujakić (Hajduk)

RIJEKA: Pandur, Raspopović, Galović, Capan, Smolčić, Štefulj, Halilović (76′ Pavičić), Lepinjica, Andrijašević (90′ Escoval), Gorgon (83′ Lončar), Čolak
Trener: Simon Rožman

HAJDUK: Posavec, Mujakić, Dimitrov, Radić, Tahiraj (53′ Jakoliš), Hamza, Caktaš, Juranović, Jradi (74′ Blagajić), Kreković (63′ Eduok), Jairo
Trener: Igor Tudor