Home Nogomet Istra 1961 Robert Perić Komšić prekrasnim potezom spasio Istru 1961

Robert Perić Komšić prekrasnim potezom spasio Istru 1961

Ne iz kontrolirane akcije, već iz jedne duge lopte Tomislava Čuljka i trenutka inspiracije Roberta Perića Komšića, Istra 1961 je danas slavila u veoma slabom derbiju začelja Prve HNL. Bodovi zlata vrijede, ali igru Rendulić na proljeće mora drastično popraviti.

U prvih 45 minuta teško je reći tko je bio slabiji na vrlo dobrom terenu Drosine, a sve za pohvalu nalazilo se na tribinama. Naime, usprkos hladnom vremenu na stadionu se okupilo gotovo tisuću ljudi. Ta činjenica posebice veseli kada znamo da čitav prihod od ulaznica odlazi Ivanu Pavletiću, oboljelom radniku Uljanika koji se našao u izrazito teškoj životnoj situaciji.

Treća minuta nastavka donijela je prvo izbuđenje pred golom Rudeša. Sane je stvorio višak u sredini terena i uposlio kapetana Grujevića koji ne ubacuje najbolje iz izgledne situacije.

Rudeš je zaprijetio u 67. minuti kada se na udarac oslobodio Klepač, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice Čondrićevog gola. Do kraja susrete mogu se spomenuti udarci Perića Komšića i Fuentesa, ali u iole natjecateljskoj utakmici to ne bi ušlo u sažetak. U 83. raspoloženi Adrian Fuente radi višak na poziciji desnog krila pa centrira za Igleasiasa koji s peterca glavom puca preko gola.

I onda, 87. minuta i trenutak koji je vrlo vjerojatno Perić-Komšiću osigurao inozemni transfer. Naime, stasiti napadač Istre 1961 primio je na prsa jednu dugu loptu, pustio da padne, a onda ‘ljevicom’ sa 19 metara pogodio desni kut za 1:0. Samo minutu kasnije Wallace prijeti iz odlične situacije glavom, ali Čondrić odbija u korner. To je ujedno bila i posljednja prigoda na današnjoj utakmici.