Home Nogomet Treća HNL Zapad Rudar do vrijednoga i važnoga troboda na Cresu

Rudar do vrijednoga i važnoga troboda na Cresu

Ni na Cresu se ništa specijalno nije događalo u prvome dijelu. Umrtvljena utakmica u kojoj je u 11. minuti nakon prvog prelaska centra od strane domaćina Uzelac pokušao izvana, no bio je neprecizan.

Dvije minute kasnije uzvratili su Rudari. Opasno je pokušao Stepčić sa 18 metara, no novi vratar Cresa, Marko Šušak, pristigao iz Opatije ovoga tjedna, bio je spreman. Pokušao je u 17. Lazić, nakon centaršuta Kokorovića sa poludistance, no i taj je pokušaj otišao iznad Macanovih vratiju.

Najbliži pogotku domaćini su bili u 43. minuti kada nakon brzog kontranapada Jusufi odlično odlaže povratnu loptu za Kokorovića koji gađa sa dvadesetak metara desnu vratnicu.

Onoliko koliko je Cres bio opasan u prvome dijelu, toliko su Labinjani uzvratili u nastavku. Samo puno konkretnije. Nakon centaršuta Stepčića, danas ponajboljeg Labinjana, s lijeve strane Načinović netipično za njega primiruje loptu i onda je desnom nogom zakucava u suprotni kut za vodstvo Rudara.

Samo osam minuta kasnije nakon odličnog pasa Bana, Valentino Stepčić prima loptu unutar šesnaesterca i iskosa gađe suprotni kut Šuškovog gola za 0:2. Vratili su se Cresani šest minuta prije kraja susreta kada je Tarabocchia u sendviču dvojice igrača srušen, a Cianci potkopava iz kaznenog udarca za 1:2.

No, dalje od toga danas nije išlo.

CRES – Igralište Dari – 3. HNL Zapad – 8. kolo – SUDAC: Marko Tićak (Rijeka), POMOĆNICI: Ivan Šantić (Kastav) i Igor Bahun (Rijeka)

CRES – RUDAR TRANS EURO 1:2 (0:0)

Žuti kartoni: Šušak (Cres), Licul (Rudar Trans Euro)

Strijelci: 0:1 Načinović 68′, 0:2 Stepčić 76′, 1:2 Cianci 84′ (11 m)

CRES: Šušak, Baljak, Nikolić, Mardešić, Kokorović, Jusufi (46. Cianci), Uzelac (58. Kučinić), Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić (69. Zubović), Lazić

Trener:

RUDAR TRANS EURO: Macan T., Načinović, Golja, Giljanović, Macan I. (90. Celić), Juričić (46. Ban), Licul, Van Wey, Boucaux, Kurtić, Stepčić (90. Malkić)

Trener: Zoran Škerjanec