Home Nogomet Treća HNL Zapad Rudaru istarski derbi, umornim Pazinjanima protivnik bila i bura

Rudaru istarski derbi, umornim Pazinjanima protivnik bila i bura

Istarski derbi u Pazinu pripao je nogometašima Rudara koji tako sada imaju tri pobjede zaredom i u odličnoj atmosferi dočekuju povijesnu utakmicu u slavonskom Oriovcu.

Pred Pazinjanima je jako neugodan period, imaju tri utakmice u narednih desetak dana, a samoizolacija im je uvelika spustila nivo fizičke spreme. Pazinjani su čak i bolje ušli u utakmicu i u prvih deset minuta imali su tri udarca, Pavat, Rabar i Rudela, ali nije to pronašlo put do gola. Nakon toga se igralo ravnopravno do 44. minute kada je “pao” nesvakidašnji gol.

Robert Dadić je dobio jednu loptu na lijevom boku i pomalo nerezonski “iz prve” dignuo preko obrane Pazinke, a lopta je prevarila nošena burom domaćeg vratara Denića i to je 1:0. U nastavku Pazinjani djeluju sve nemoćnije, a trener Matika napravio je i dvije rane izmjene.

Međutim, nije to donijelo ništa posebno, a u 69. minuti trener Pazinke zarađuje crveni karton zbog neprimjerenog ponašanja kojeg je “pojačao” i nakon posljednjeg sučevog zvižduka, a “porciju” je dobio i povjerenik za suđenje Šime Vukić. Sedam minuta kasnije Ivan Golić krade jednu loptu gostima i “gura” u dubinu Ivana Macana koji zabija za konačnih 0:2.

EDIT: Mirko Matika je nakon susreta u Pazinu nazvao i rekao kako smatra da nije u redu što smo ga inkriminirali po pitanju neugodnosti koje je doživio povjerenik za suđenje Vukić: “Istina je da sam ga povišenim glasom upitao ne može li istarski derbi suditi sudac iz Istre ili Rijeke, ali to je sve, a neugodnosti koje je eventualno imao van terena, za njih ne želim preuzimati odgovornost. Ne znam više po koji put nam dolaze suci iz Zagreba, četvrti ili peti, mislim da to nije normalno. Za kraj, mislim da nije u redu da mene ne kontaktirate kad me spominjete, samo toliko.”

PAZIN – Gradski stadion – III HNL ZAPAD – 13. KOLO
SUDAC: Luka Slišković (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Marko Rašić (Zagreb) i Nenad Pjevac (Delnice) ČETVRTI SUDAC: Juraj Jović (Zagreb)

PAZINKA – RUDAR 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Dadić 44´, 0:2 Macan 76´

Žuti karton: Pinčan, Ivetić (Pazinka)

PAZINKA: Denić, Pavat, Pinčan, Zgrablić, Rudela, Ivetić, Rabar, Tanković (od 81. Buždon), Ivetac (od 81. Mogorović), Pavat (od 59. Fejzić), Matika (od 49. Rojnić).

Trener: Mirko Matika

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević (od 87. Bilić), Rudan, Macan, Bembić (od 46. Licul), Dadić, Kurtić, Golja (od 46. Hasanbegović), Golić (od 82. Ivančić), Miškulin (od 77. Čudić).

Trener: Elvis Brajković