Home Rukomet Druga HŽRL Zapad Rukometašice Rudara upisale nove bodove

Rukometašice Rudara upisale nove bodove

Odlučno rukometašice Rudara koračaju ka prvom mjestu u 2. HRL za žene, pa su tako danas, iako to konačni rezultat ne pokazuje, lako svladale Ivanić.

Već u uvodnim minutama susreta vidjelo se kako će Labudice s lakoćom do dva boda. Naime, Rudar je u 13. minuti pogotkom Zahtile imao 6:1. Raspudić je devet minuta prije kraja prvog djela postavila 10:5, a gošće su bile blizu u 26. minuti kada je Orlović pogodila za -3 (12:9). Prednost od tri pogotka imaju rukometašice Rudara i na poluvremenu (14:11)

Susret su domaće rukometašice prelomile na početku drugog djela kada u periodu od 32. do 36. minute uzastopno poentiraju čak pet puta, pa tako nakon samo šest minuta igre na semaforu stoji 19:11. Vrijedi spomenuti kako je u toj seriji izrazito raspoložena bila Natali Zahtila koja je postigla četiri pogotka. U 43. minuti Lepinjica postavlja velikih 22:14, pa se Labudice do kraja susreta malo opustile.

U posljednjih 15 minuta susreta dozvolile su gošćama iz Ivanića da naprave nekoliko serija, pa je tako rezultat sedam minuta prije kraja 25:21. Međutim, iskusno su domaće rukometašice utakmicu privele kraju.

LABIN – SC Franko Mileta – 2. HRL za žene Zapad – 19. KOLO
SUCI:  Filip Juričan i Jan Kasa (oba Sisak)

RUDAR LABIN – IVANIĆ 29:25 (14:11)

RUDAR LABIN: Kamenar, Zenković, Peršić 1, Franković, Raspudić 5, Zahtila 14 (8), Bradanović, Vrkić 2, Belušić 3, Jelčić 1, Lepinjica 5, Malić, Mileta, Skorić, Basanić, Hren.

Sedmerci: 8/9, Isključenja: 8 minuta (Raspudić 6, Zahtila 2)

Trener: Diego Datos

IVANIĆ: Sikaček, Korić, Gunjača 4, Popović – Gecan E. 3, Lešković, Popović – Gecan T., Cvetić, Cupek 1, Petković 9 (2), Pavić, Hasan A., Hasan E., Vidović 5, Rajnović, Vlajsović 1, Orlović 2.

Sedmerci: 2/5, Isključenja: 10 minuta (Popović – Gecan T. 4, Popović – Gecan E. 2, Petković 2, Vidović 2)

Trener: Nikica Katić