Nažalost, umaške rukometašice su se u osmom kolu vratile porazima, nakon prošlotjednog slavlja nad Trogirankama. Danas su gostovale u Čakovcu kod Zrinskog koji ih je pobijedio s 26:17.

Domaće je predvodila sjajna Rovinjka Selena Milošević koja je postigla pet golova i kreirala igru, a Sara Krizmanić dodala je osam ‘komada’. Kod Umažanki Saša Sladić obranila devet lopti, a pet ih je u protivničku mrežu poslala Nataša Miočinović.

Umažanke su sada ostale 12. od 14 ekipa u ligi, a narednog vikenda na sjeverozapad Istre stiže snažni protivnik, četvrtoplasirane rukometašice Bjelovara.

PRVA HŽRL – NAKON NEKOMPLETNOG 8. KOLA

U Prvoj HRL Jug pobjedama su se vratili Rovinježi. Akademija Balić Metličić pokazala se kao čvrst suparnik koji je bio u egalu veći dio susreta, na krilima raspucanih Ivaniševića i Luketina, te je primjerice u 48. minuti bilo 25:26 za Splićane. No, do kraja susreta Jagićeva momčad podiže ritam i zaslužena pobjeđuje 32:29.

Rovinježima se u sastav još prije sedam dana vratio Amir Bašić, a sada je postigao osam golova, koliko i Sandi Đukanović, dok su po šest dodali Sani Maroš te Samir Begzić. Umažani su poraženi u Buzetu, kod momčadi Ranka Silića koja djeluje zaista moćno.

Od 7:2 u 14. minuti preko 18:12 u 35. sve do konačnih 30:25, Buzet je dominirao utakmicom i zasluženo slavio u derbiju sjeverne Istre u Prvoj HRL Jug. Leon Rušnjak i Raul Valković cijelu jesen predvode Buzet, a i danas su postigli po osam golova. Kod Umažana bolji od ostalih bili su Dino Horozović i Urh Jakob Poberaj sa šest te Erik Vukotić s pet golova.

Zlata vrijedan preokret napravili su i rukometaši pulske Arene. Kvalitetna Kozala je vodila veći dio susreta te je u 47. minuti Juričević zabio za 21:24. Činilo se kako će bodovi preko Učke. No, Puljani su od tog trenutka odigrali fantastično, u oba smjera, i utakmica završava 31:29 za Arenu!

Goste je s deset golova vukao Antonio Tomaš, a domaći sastav imao je dva izrazito raspoložena igrača. Saša Petrović postigao je devet golova, a Lovro Jaman zabio je osam puta. U borbi za ostanak, ovo su veoma vrijedni bodovi za Puljane.

Rukometaši Rudar Adria Oila nisu uspjeli. U goste im je stigao lider, Karlovac, u nakani da na vrhu ljestvice i ostane. To im je pošlo za rukama, nakon relativno ravnopravnog prvog dijela, u nastavku Karlovčani odlaze na nedostižnu prednost od pet golova što su do kraja održali i slavili 28:33.

Ponovno je najbolji u labinskim redovima bio Mario Ratkajec – večeras je poentirao osam puta, a pet golova dodao je Bruno Derossi. Kod gostiju sjajni Ivan Bačić zabio je čak 14 golova.

LJESTVICA I HRL JUG – NAKON NEKOMPLETNOG 10. KOLA

Sjajnu, maksimalnu jesen okončale su večeras i labinske Labudice. Za protivnika su večeras imale rukometašice Trešnjevke te su pobijedile s 19:25. Neizvjesnosti nije bilo previše, u 38. minuti semafor je pokazivao 12:20.

Najbolja je bila Natali Zahtila s čak devet golova, dok je Katja Mikolić rođendan proslavila s pet preciznih udaraca u gol. Standardno odlična bila je Umažanka Andrea Pavić na labinskim vratima. Sada Labudicama slijedi odmor do početka veljače.