Nažalost, izgleda da ispadanje iz Prve HRL Jug nije jedina loša vijest koja je zatekla RK Rudar Adria Oil na kraju ove sezone. Naime, prema informacijama iz drugih medija, prije svega Glasa Istre, predsjednik Patrik Franković odlazi s te funkcije.
Potvrdio nam je to u kratkom razgovoru, ali obzirom da smo ga zatekli na putu, dogovorili smo opširniji intervju u skorom razdoblju. Bilo kako bilo, pred kovarskim rukometnim ponosom su dani promjena.
“Ja sam najavio odlazak još lani, ove godine u lipnju mi ističe mandat. Neću se kandidirati za novu mandat, ali ako me novi predsjednik bude htio, sigurno ću biti blizu kluba”, rekao je Franković te objasnio kako je 2010. postao predsjednik rukometnog kluba, a da je prije toga četiri godine bio dopredsjednik.