A1 Liga košarkaša

SADA DOLAZI SAMOBOR | Košarkaši Stoje se pobjedom u Zadru doveli u odličnu situaciju

Konačnih 80:92 djeluje pomalo lako za košarkaše Stoje, ali morali su se Puljani danas dobro namučiti kako bi stigli do ovih zlata vrijednih bodova kod Opus Puntamike. Treba reći kako se u posljednju četvrtinu ušlo s 65:67.

No, ulazak u nju bio je odličan, Puljani su u naredne tri i pol minute došli do 65:75, zakucavanjem Maljića. Kada je u nastavku, pet minuta do kraja, Aleksa Matić u roku minute ubacio pet slobodnih bacanja za 66:80, bilo je jasno kako domaći više ne mogu prirediti senzaciju.

Sada, nakon 24 kola, Stoja ima osam pobjeda i 16 poraza, dok su iza nje Samobor s četiri pobjede i 20 poraza te sada već polako otpisana Opus Puntamika s pobjedom i 23 poraza. Narednog vikenda u Pulu stiže Samobor – tada gotovo sve može biti rješeno, ali Stoji neće biti lako.

Marin Đugum je i danas bio odličan, ubacio je 19 koševa te uzeo deset skova, a fantastičan je bio i Aleksa Matić. Upisao je 18 koševa, 11 skokova i četiri asistencije, uz tri ukradene lopte.