Futsal

SELINA 2026: Domaćini do titule u urnebesnom finalu, Matej Vladišković najbolji igrač turnira!

FOTO: Luka Gjurić Photography

Jubilarni 5. malonogometni turnir Selina 2026. još je jednom opravdao status jednog od najatraktivnijih ljetnih turnira u Istri.

Tijekom četiri dana natjecanja u Selini su nastupile 24 ekipe iz cijele Istre, a nakon grupne faze odigrane u srijedu, četvrtak i petak, velika završnica u subotu donijela je pregršt uzbuđenja, neizvjesnosti i sjajnu atmosferu.

Mjesto među četiri najbolje ekipe izborili su domaćin i branitelj naslova MNE Selina, porečka Vita Leva Elektrometal, prošlogodišnja trećeplasirana momčad 95/96 te pazinske Tartaruge, sastavljene ponajviše od igrača ekipe HMRM.

FOTO: Luka Gjurić Photography

Prvo polufinale ponudilo je dvoboj između MNE Seline i Vita Leve Elektrometal. Nakon izjednačenog prvog dijela domaćini su u nastavku ubacili u višu brzinu i s uvjerljivih 4:0 osigurali novo finale.

Drugo polufinale između ekipa 95/96 i Tartaruga obilježila je čvrsta i koncentrirana igra s obje strane. Mreže su mirovale tijekom cijelog susreta pa je odluka pala izvođenjem šesteraca. Junak raspucavanja bio je Filip Baša, koji je s dvije obrane odveo 95/96 u veliko finale.

Ni susret za treće mjesto nije razočarao. Nakon regularnog dijela rezultat je bio 2:2, a više mirnoće u raspucavanju pokazale su Tartaruge, koje su tako osvojile treće mjesto turnira.

Veliko finale između MNE Seline i 95/96 odigrano je u sjajnoj atmosferi pred velikim brojem gledatelja. Domaćin je poveo 2:0 golovima Mateja Vladiškovića i činilo se kako sigurno korača prema obrani naslova. Međutim, 95/96 se nije predavao. Zaigrali su s golmanom u polju i potpuno se vratili u utakmicu, a u posljednjim trenucima susreta Dalen Bertoša pogodio je za izjednačenje i odveo finale na šesterce.

FOTO: Luka Gjurić Photography

U raspucavanju je ponovno zablistao igrač Seline Masimo Terlević koji je odlučio stati na gol. Nakon što je već u četvrtfinalu protiv Yanmarija obranio dva šesterca, u finalu je zaustavio i udarac Ivanu Batelu te donio MNE Selini novu titulu i veliko slavlje pred domaćom publikom.

Dodijeljena su i pojedinačna priznanja. Najboljim igračem turnira proglašen je Matej Vladišković (MNE Selina), priznanje za najboljeg golmana pripalo je Filipu Baši (95/96), dok je najbolji strijelac turnira bio Edi Baša iz Tartaruga s 12 golova.

Nakon završetka sportskog dijela programa slavlje se nastavilo dugo u noć. Unatoč nevremenu, za odličnu atmosferu pobrinuli su se Mauro Staraj i La Banda te DJ Kriza, koji su zajedno s brojnim posjetiteljima zaključili još jedno uspješno izdanje turnira.

Iz MNE Seline zahvalili su svim ekipama, sponzorima, volonterima i gledateljima na podršci te poručili – vidimo se i dogodine na 6. malonogometnom turniru Selina!

FOTO: Luka Gjurić Photography

Kalendar

srpanj 2026
P U S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031