Sinoć u španjolskom nogometu podosta “štabeli” šok.
Nogometaši Real Sociedada priredili su prvorazredno iznenađenje svladavši Barcelonu 2:1 u posljednjem susretu 20. kola La Lige u San Sebastianu. Time je prekinut Barcelonin niz od jedanaest uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.
Unatoč porazu, katalonski klub ostaje na vrhu ljestvice, ali sada s tek bodom prednosti ispred Real Madrida. Domaćin je poveo u 32. minuti kada je Oyarzabal preciznim udarcem pogodio za 1:0. Prije toga su za Barcelonu mrežu zatresli Fermin Lopez i Lamine Yamal, no oba su pogotka poništena zbog prekršaja u napadu, odnosno zaleđa.
Gosti su se vratili u 70. minuti preko Marcusa Rashforda za 1:1, no već u sljedećem napadu Guedes donosi novo vodstvo Sociedadu. Barcelona je nastavila pritiskati, a u 85. minuti Kounde pogađa gredu, četvrti put te večeri da je okvir spašavao domaće. Domaći golman Alex Remiro utakmicu je završio s osam obrana!
U 88. minuti isključen je Soler, no ni s igračem više, kroz devet minuta nadoknade i dodatne prilike, Barcelona ne uspijeva doći do boda. Duje Ćaleta-Car ušao je za domaće u 82. minuti, dok je Luka Sučić ostao na klupi cijeli susret.













