Home Nogomet Istra 1961 Šibenčani imali sve, prosuli sve i na kraju uzeli sve

Šibenčani imali sve, prosuli sve i na kraju uzeli sve

Htjeli su, tražili su Puljani pun plijen danas protiv Šibenika. Iz više razloga, no prvo i osnovno, da konačno uplove u mir na poziciji broj sedam i iza sebe ostave tercet od kojih su svakako kvalitetniji i bolji.

Imao je Serderov lijepu prigodu već u petnaestoj minuti kada je izišao oči u oči protiv Rogića, no nije bio precizan, a malo nakon njega u lijepoj se prigodi našao i Mateo Lisica. Držali su Puljani visok ritam, prijetili, no do gola su prvi stigli gosti.

Marin je komplicirao na svojoj poziciji, izgubio loptu koju su Šibenčani brzo prebacili na drugu stranu do Jakoliša koji je u 39. minuti poentirao za vodstvo od 0:1.

No, nisu se predavali domaćini pa su složili lijepi napad kojega je Marin na asistenciju Lisice pretvorio u izjednačenje minutu prije kraja prvoga dijela. Bila je to naznaka da se Puljani vraćaju i da ćemo u nastavku stići do zasluženog domaćeg slavlja.

Ta se nada i naznaka produbila nakon petnaestak minuta igre u nastavku kada je Pečarić dosudio najstrožu kaznu za pulsku momčad, no istu Dion Drena Beljo nije pretvorio u vodstvo, da bi u istoj minuti Delić pobjegao pulskoj obrani i poentirao za novo vodstvo gostiju.

Za rezultatski bijeg pobrinuo se ponovno Delić odvevši svoju momčad na dva gola viška u 72. minuti. No, ipak uzbudljivu završnicu donio nam je Beljo poentiravši nakon bijega Lisice deset minuta prije kraja.

I pokazali su Puljani karakter! Pet minuta prije kraja Mišković je opalio sa preko dvadeset metara i matirao Rogića za izjednačenje.

No, ni to nije bio kraj. U posljednjoj sekundi susreta Galilea je napravio prekršaj na dvadesetak metara, a Jakoliš posljednjim udarcem pogodio za trobod gostiju na Drosini.

PULA – Stadion Aldo Drosina – 1. HNL – 16. kolo – SUDAC: Goran Pečarić (Zagreb), POMOĆNICI: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Luka Pajić (Rijeka), VAR SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb), GLEDATELJA: 372 (tristotinesedamdesetidvoje)

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 3:4 (1:1)

Žuti kartoni: Hujber, Desio, Galilea, Bande, Mlinar (Istra 1961), Bilić (Šibenik)

Strijelci: 0:1 Jakoliš 38’, 1:1 Marin 45’, 1:2 Delić 61’, 1:3 Delić 72’, 2:3 Beljo 82’, 3:3 Mišković 87’, 3:4 Jakoliš 90’

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Joao Silva, Galilea, Marin, Mlinar, Desio (82. Perković), Mišković, Lisica, Serderov (61. Bande), Drena Beljo

Trener: Manuel Gonzalo Garcia Garcia

ŠIBENIK: Rogić, Jakoliš (80. Bačelić Grgić), Perić (25. Bilić), Batarelo, Mina (58. Kvesić), Čurić, Rak, Sahiti (57. Attys), Jakoliš, Marin, Delić

Trener: Josip Belamarić