Home Nogomet Istra 1961 Simićev pogodak dovoljan za minimalno slavlje Hajduka

Simićev pogodak dovoljan za minimalno slavlje Hajduka

Istra 1961 i Hajduk odigrali su susret koji nije baš najbolja reklama za Prvu HNL, ali gosti će s trobodom sigurno biti zadovoljni, jer su po to i došli u Pulu. Istra 1961, s druge strane, nije bila na dovoljno visokoj razini da protiv ovakve momčadi ostvari pozitivniji rezultat. Jedino što je vidljivo u svakom njegovom dodiru s loptom – Marko Livaja je trenutno kvaliteta iznad HNL-a i to je najveća snaga Hajduka.

Prvih 45 minuta nije bilo baš dovoljno za natipkati jedan kvalitetan novinarski odlomak na portalu. Naime, dva udarca u okvir, oba Hajdukova, ali daleko je to bilo od ozbiljne opasnosti za pulskog prvoligaša. Sve u svemu, premalo za prvoligaški nogomet. Vrijedan spomena je samo udarac Fossatija u 38. minuti, s dvadesetak metara koji je prošao blizu rašlji.

U nastavku ponovno ne baš najbolja prezentacija obje momčad. Lučić sjajno nogom brani prvu pravu prigodu Hajduka na utakmici, u 55. minuti, kada Vušković nakon kornera šutira glavom. Trenutak odluke dogodio se u 69. minuti. Ponovno korner za Hajduk, a u “gužvi” najbolje reagirati Simić i to je 0:1.

Do kraja susreta Hara je imao jednu lijepu situaciju, ali njegov udarac s 14 metara malo iskosa odlazi visoko preko gola. Nije danas bio dan japanskog napadača, a o njemu ovisi oštrina ataka pulskog prvoligaša. Nažalost, loša vijest po Puljane je i crveni karton Blagojevića na samom kraju susreta.

PULA – Stadion Aldo Drosina – I HNL – 28. KOLO
SUDAC: Marko Matoc (Zaprešić) POMOĆNI SUCI: Vedran Đurak (Stupno) i Željko Bučar (Duga Resa)

ISTRA 1961 – HAJDUK 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Simić 69′

Žuti kartoni: Hara, Rafa Navarro, Halilović, Bande, Gržan (Istra 1961) Kalinić, Umut Nayir (Hajduk)

Crveni karton: Blagojević 89′ (Istra 1961, dva žuta kartona)

ISTRA 1961: Lučić, Bosančić, Gržan, Galilea (87. Šipoš), Hara, Rafa Navarro, Bande (83. Špoljarić), Vuk, Halilović (54. Levitt), Šutalo, Blagojević

Trener: Danijel Jumić

HAJDUK: Kalinić, Fossati, Dimitrov, Kačaniklić, Simić, Livaja, Umut Nayir, Jurić, Čolina, Vušković, Todorović

Trener: Paolo Tramezzani