Home Premijer HMRL Liga za prvaka Sjajni Poreč porazio Sesvete

Sjajni Poreč porazio Sesvete

Poreč je na gostovanju u Sesvete otišao kao treća momčad prvenstva, a pobjedom u ovoj utakmici momčad trenera Lovrinovića napravila je veliki korak odličnom trećem mjestu.

Koliko su Porečani raspoloženi u Ligi za Prvaka pokazali su na samom početku kada u 8. minuti Ljubić pogđa za 2:5. Na polovici prvog djela Ikanović donio je +4 (4:8), a Poreč prvi put ima i +5 (5:10) devet minuta prije kraja kada je pogodio Glavaš. Iako su domaći rukometaši s dva uzastopna pogotka smanjili zaostatak na -2 (9:11) Glavaš je dvije minute prije kraja pogodio za konačni rezultat prvog djela.

Prednost koju je Poreč imao na predahu istopila se u 33. minuti nakon što je pogodio Krešić (11:12), a uslijedilo je i izjednačenje u 39. minuti kada isti igrač pogađa za 13:13.  Nakon perioda igre gol za gol prednost od +2 Poreč ima nakon pogotka Moslavca u 45. minuti međutim tu prednost brzo je poništio Krndelj s dva uzastopna pogotka. Medved pogotkom u 50. minuti donosi Poreču 17:19, a šest minuta nakon ponovo Medved podiže prednost Poreča na +3 (19:22). Dvije minute prije kraja Ljubić pogađa za +4 (20:24) i Porečani mogu početi slaviti