Home Nogomet Istra 1961 Slaven Belupo ostavio Istru 1961 u prvoj ligi!

Slaven Belupo ostavio Istru 1961 u prvoj ligi!

Iako je svaki nogometni simpatizer u Hrvata imao svoju “teoriju” i “kombinaciju”, na kraju su svi akteri odigrali fer i pošteno. Osijek je odigrao normalno, iako uz veliki broj mladih igrača, a pogotovo Puljani moraju biti zahvalni Slaven Belupu koji se grčevito borio do kraja protiv borbenih Varaždinaca koji moraju u drugu ligu, a tamo idu ljuti nakon što u 100. minuti im nije dosuđen jedanaesterac nakon dvojbenog duela u šesnaestercu Slaven Belupa.

Osijek je u prvom dijelu dokazao dominaciju, ali bila je to utakmica usporenog ritma, bez većih uzbuđenja, sve do 34. minute kada jedan udarac Klenheislera vara Lučića i to je 1:0. Ubrzo nakon toga iz izgledne situacije, malo iskosa, šutira Bohar, ali Lučić odbija u korner.

Istra 1961 iz prvog udarca u okvir dolazi do izjednačenja. Ubacio je Ivančić iz kornera, obrana Osijeka “očistila”, a Bočkaj u novi duel s Ivančićem ulazi premlako, to koristi gostujući veznjak i šutira prizemno, lopta dira Gyurcsa i vara Ivušića za 1:1. Do predaha još jednom Lučić spašava Istru 1961, ovog puta nakon snažnog udarca Bohara, ponovno iskosa, ali tada s desne strane.

Mogla je Istra 1961 sve svoje probleme rješiti u 73. minuti, ali “bombu” Bandea zaustavlja vratnica. Minutu kasnije ponovno je Bande u sjajnoj prigodi, ali je Ivušić odlično postavljen. Do kraja susreta vidjeli smo samo sjajni prodor i udarac Diona Belje koji je pogodio za 2:1.

OSIJEK – Stadion Gradski vrt – I HNL – 36. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Goran Perica (Šibenik) i Alen Jakšić (Solin) ČETVRTI SUDAC: Tino Krečak (Velika Gorica) VAR SUDAC: Ivan Vučković (Zagreb)

OSIJEK – ISTRA 1961 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Kleinheisler 34′, 1:1 Ivančić 41′, 2:1 Beljo 90′

Žuti kartoni: Sergi (Istra 1961)

OSIJEK: Ivušić, Barišić (82. Mekić), Škorić, Guti, Jurčević, Kleinheisler, Žaper (88. Mikolčić), Bočkaj, Gyurcso (61. Beljo), Pilj, Bohar (89. Pudić)

Trener: Nenad Bjelica

ISTRA 1961: Lučić, Šutalo, Tomašević, Hujber, Sergi, Galilea, Blagojević (81. Halilović), Vuk (46. Bande), Ivančić, Gržan, Špoljarić (57. Lončar)

Trener: Danijel Jumić