Home Nogomet Kup Istre Slavlje Štinjanaca u završnici susreta u Taru

Slavlje Štinjanaca u završnici susreta u Taru

Detalj iz igre, s loptom Kristijan Jurić

Štinjanci nastavljaju sa dobrom igrom i dobrim rezultatima. Nakon što su se nakon jedanaesteraca obračunali sa susjedima iz Vodnjana, danas su neokrznuti prošli kroz Tar.

Povela je doduše domaća momčad iz jedne gužve u gostujućem šesnaestercu kada je najprisebniji bio Luka Salković i doveo Istru u vodstvo, no samo nekoliko minuta iz slične situacije izjednačio je Josip Vazgeč.

Odolijevali su domaćini dok su imali snage, do 75. minute a tada je Milan Bulić probio desnu stranu i na povratnu loptu natrčao Robert Pezić te poentirao za 1:2.

Mogla se domaća momčad vratiti u susret kod 1:2, no Edi Salković i Karlo Stojnić nisu uspjeli poentirati iz stopostotnih prigoda. Prvi je pogodio vratara Rešidovića, a drugi šutirao pokraj gola.

U trećoj minuti nadoknade kaznio je to Ivan Šistov koji je primio dugu loptu od Gorana Uroševića, zaobišao vratara Arambašića i zaključio današnju utakmicu novom pobjedom momčadi s Fortina.

TAR – Igralište Istre – KUP NSŽI – 2. kolo – SUDAC: Petar Pejkunović (Kožljak), POMOĆNICI: Elvis Brečević (Labin) i Darko Gubeljić (Labin)

ISTRA /T/ – ŠTINJAN 1:3 (1:1)

Žuti kartoni: Ćorić (Istra), Bobić (Štinjan)

Strijelci: 1:0 Salković 7’, 1:1 Vazgeč 16’, 1:2 Pezić 74’, 1:3 Šistov 90+3’

ISTRA /T/: Arambašić, Perišić, Babić, Palma, Salković E., Salković L., Stojnić, Švarcer, Ćorić, Legović, Gasparini (81. Čituljski)

Trener: Damir Miljanović

ŠTINJAN: Rešidović, Racan, Urošević, Kršulj, Macan (66. Pezić), Bulić, Vazgeč (84. Šistov), Šimić, Toprek, Omrčen (61. Bošnjak), Bobić

Trener: Predrag Ivanović