Stigla je i službena potvrda od strane NSŽI-a prema kojoj se županijska natjecanja, kao i utakmice mladeži neko vrijeme neće organizirati ni igrati. Službeni dopis prenosimo integralno:
Temeljem prijedloga Stožera civilne zaštite Istarske županije o suspendiranju svih javnih, kulturnih i sportskih manifestacija na području Istarske županije s ciljem sprječavanja epidemije bolesti uzrokovane novim koronavirusom COVID-19, obavještavamo Vas kako je Nogometni savez županije istarske donio odluku o obustavi svih natjecanja i selektivnih aktivnosti u organizaciji NSŽI do daljnjeg.
Sigurnost naših članova i njihovih obitelji trenutno je najvažnija. Slijedom toga, donijeli smo ovu odluku o obustavi svih natjecanja i selektivnih aktivnosti u organizaciji NSŽI. O nastavku natjecanja biti ćete pravodobno obavješteni.
Iskustva drugih zemalja govore da brza reakcija i restriktivnije mjere smanjuju rizik širenja virusa i mogu dovesti do brže normalizacije situacije. Ovim putem apeliramo na odgovorno ponašanje i pridržavanje propisanih higijenskih postupanja koja nas u konačnici sve skupa vode korak bliže izlasku iz ove izvanredne situacije koja je pogodila cijeli svijet.
Zahvaljujemo na razumijevanju i uz sportski pozdrav,
PREDSJEDNIK
Darko Raić Sudar













