Home Nogomet Prva ŽNL Istra Smoljanci Sloboda rutinski do novog troboda

Smoljanci Sloboda rutinski do novog troboda

Stigao je lider u Savičentu danas osokoljen dosadašnjim nastupima u ovome prvenstvu, no na kraju morali su priznati momcima iz Svetvinčenta da su danas bili bolja momčad.

Nakon odličnog centaršuta sa boka, Licul je na drugoj vratnici usamljen dočekao loptu i pospremio je za vodstvo domaćina u 18. minuti. No, nije se dugo čekalo na novi pogodak. Antonio Ivančić sjurio se u slalomu nanizavši nekolicinu gostiju i sa 18 metara pogodio donji desni kut rabačkog gola.

Za treći gol domaćina pobrinuli su se sami gosti. Nesporazum vratara i stopera Rapca budno je ispratio Banović i sa pet metara pogodio glavom pod gredu za visokih 3:0.

Zaspala je malo obrana domaćina, odnosno izišla van vjerojatno želeći uhvatiti suparnika u nedozvoljenoj poziciji, no nisu to odradili koordinirano što je spremno dočekao Boćžičević i smanjio domaće vodstvo u 67. minuti. No, više od toga Rabac danas nije mogao protiv razigranih domaćina.

Smoljanci Sloboda, ovom su pobjedom pridružili se Banjolama na vrhu prvenstvene ljestvice te zajedno vode glavnu riječ dosadašnjeg tijeka natjecanja.

SVETVINČENAT – Igralište Suhača – 1. ŽNL – 4. kolo – SUDAC: Željko Muller (Poreč) POMOĆNICI: Perica Nikolić (Poreč) i Željko Bunčić (Poreč)

SMOLJANCI SLOBODA – RABAC 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Licul 18′, 2:0 Ivančić 33′, 3:0 Banović 47′, 3:1 Božičević 67′

SMOLJANCI SLOBODA: Tomišić, Pamić M. (46. Pamić S.), Prodanović, Mišan Matija, Banović (56. Peršić), Furlanić, Vitasović (89. Matijaš), Obrovac (56. Otočan), Licul (81. Macan Stanić), Racan, Ivančić (83. Brgić)

Trener: Milenko Broskvar

RABAC: Terzić, Santaleza (84. Ibraimovski), Božičević, Belo, Đinić (77. Uhač), Lazarić (46. Vlačić), Vidas, Perak, Belušić (59. Munjas), Jurkić (89. Brenčić), Biočić

Trener: Vedran Kovačević