Home ISTRA Ostali sportovi SPK Rirockclimbing pobjednik 11. sezone BLIK-a

SPK Rirockclimbing pobjednik 11. sezone BLIK-a

U subotu, 16. ožujka 2019. u dvorani za penjanje SPK Vertical u Roču održano je finale penjačke lige BLIK – Bolder liga Istre i Kvarnera. Nakon šest održanih kola (Rijeka, Rovinj, Pula, Pazin, Pula, Rijeka) od studenog 2018. penjači su sezonu priveli kraju na finalu lige održanom u Roču nakon kojeg su proglašeni ukupni pobjednici te su dodijeljene vrijedne nagrade generalnih sponzora lige (Samsara Climbing Holds i BIM sport).

U ukupnom poretku u ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Jasna Božić (SPK Rirockclimbing, Rijeka), drugo mjesto dvanaestogodišnja Sara Lanča (SPK Hiperaktiv, Pazin), a treće mjesto zauzela je Marina Jašić (SPK Onsight, Pula).

U muškoj “pro” kategoriji pobijedio je Gianfranco Dušić (SPK Rirockclimbing, Rijeka), dok su iza njega bili Marko Kalčić (AO Glas Istre, Pula) i Damir Mujkanović (SPK Rirockclimbing, Rijeka).

Pobjednik “hobi” kategorije je petnaestogodišnji Luka Žufić (SPK Onsight, Pula) koji je svojom pobjedom zaslužio prijelaz u “pro” kategoriju, dok su drugo i treće mjesto zauzeli Luka Finderle (SPK Hiperaktiv, Pazin) i Gianni Vretenar (SPK Muntravo, Rovinj).

Proglašeni su i ukupni pobjednici prema klubovima te je poredak u obje kategorije (momci i žene) podjednak: 1. SPK Rirockclimbing, 2. SPK Onsight, 3. SPK Hiperaktiv. Ovim događajem završila je jedanaesta sezona BLIK-a, prijateljskog natjecanja koje promovira sportsko penjanje i druženje penjača.