Home Nogomet Istra 1961 Splićani smjestili četiri pogotka u pulsku mrežu

Splićani smjestili četiri pogotka u pulsku mrežu

Splićani su u skladu sa svojim, ali i sa našim očekivanjima, od prve sekunde preselili igru na polovicu Puljana pa je tako već u 10. minuti nakon brze akcije Melnjaka i Biuka, Ljubičić poentirao za početno vodstvo.

Pobjegao je Livaja šest minuta nakon vodstva po desnoj strani i poslužio kao na pladnju Ljubičića koji je sa tri metra pogodio vratnicu Lučićevog gola i propustio rezultatski okončati susret.

Komponirali su splitski umjetnici Mišo Kovač i Saša Antić i novu pjesmu za splitske bile, pa poslušajmo, dok čekamo nova uzbuđenja…

I taman, uz posljednje akorde novog hita Torcide, Fossati je sa 23 metra jednu odbijenu loptu iz zadnje linije Puljana pospremio u gornji lijevi kut Lučičevog gola za povećanje vodstva.

Puljani? U prvom dijelu? Ništa.

U nastavku gledamo dvadesetak minuta uspavanku koju je malo prodrmao svojim pokušajem Beljo, no Kalinić je na mjestu, a onda je polukontru povukao po desnom krilu Sahiti, uposlio usamljenog Krovinovića koji poentira za visokih 3:0.

Za “poker” se u posljednjoj sekundi pobrinuo Marko Livaja pogodivši sa vrha šesnaesterca za konačnih 4:0 i veličanstvenu pobjedu splitske momčadi.

SPLIT – Stadion Poljud – 1. HNL – 17. kolo – SUDAC: Fran Jović (Zagreb), POMOĆNICI: Luka Pušić (Zagreb) i Anto Marić (Zagreb), ČETVRTI SUDAC: Marko Cestarić (Sisak), VAR SUDAC: Dario Bel (Osijek), AVATAR: Miro Grgić (Osijek) – Gledatelja: dovoljno

HAJDUK – ISTRA 1961 4:0 (2:0)

Žuti kartoni: Fossati (Hajduk), Drena Beljo, Perera (Istra 1961)

Strijelci: 1:0 Ljubičić 10’, 2:0 Fossati 27’, 3:0 Krovinović 72′, 4:0 Livaja 90′

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Dimitrov, Elez, Melnjak (76. Čolina), Atanasov, Fossati (76. Čalušić), Krovinović (84. Dolček), Livaja, Biuk (68. Sahiti), Ljubičić (68. Mlakar)

Trener: Valdas Dambrauskas

ISTRA 1961: Lučić, Hujber (72. Desio), Joao Silva, Perković, Marin, Mlinar (80. Obanor), Perera (80. Iličić), Lisica, Mišković (80. Caseres), Bande (72. Serderov), Drena Beljo

Trener: Gonzalo Garcia