Home ISTRA Futsal Stanoinvest Futsal Pula lako preko Torcide, David Mataja do isteka treće minute...

Stanoinvest Futsal Pula lako preko Torcide, David Mataja do isteka treće minute usmjerio susret na pulski mlin

Bez previše stresa je Stanoinvest Futsal Pula večeras, ispred 400 svojih gledatelja, pobijedila splitsku Torcidu te se plasirala među osam najboljih u Kupu Hrvatske. Treba reći kako su gosti došli u Pulu bez vratara Franka Bilića koji se oporavlja od ozljede, ali i Bilandžić je bio odličan.

Minutu nakon što je Gozi sjajno obranio udarac Kovačevića, Puljani su imali „aut“ na desnoj strani, a kapetan David Mataja ljevicom „iz voleja“ zabija za 1:0. Nije dugo prošlo, Mataja krade jednu loptu, gura „kroz noge“ Legčeviću i idealno poslužuje Chusa Blasqueza na drugoj vratnici za 2:0!

Do predaha na obje strane je bilo opasnosti, ali je gostujući vratar Bilandžić bio naprosto sjajan, a i Gozi je „pohvatao“ sve što je trebalo. Nastavak nije donio velika uzbuđenja, iako su obje momčadi igrale s golman-igračem veliki postotak vremena.

Gol odluke postigao je Echavarria, na prazan gol, nakon što ga je uposlio rukom vratar Gozi. Vrlo lijep potez Daniela Moravca vidjeli smo u 38. minuti kada je nakon “piruete” pogodio sa svoje polovice za konačnih 4:0.

PULA – Dom sportova “Mate Parlov” – GLEDATELJA: 400 – SuperSport HMNK – KUP HRVATSKE – 8. kolo – SUCI: Boris Stanić i Filip Mijač (oba Zagreb) – TREĆI SUDAC: Stjepan Harastija (Zagreb) DELEGAT: Dragan Jurić (Pula)

STANOINVEST FUTSAL PULA – TORCIDA 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Mataja 3′, 2:0 Chus Blasquez 3′, 3:0 Echavarria 36′, 4:0 Moravac Da. 38′

STANOINVEST FUTSAL PULA: Gozi, Chus Pacheco, Vukmir, Mataja, Moravac Da., Echavarria, Galešić, Vitor Renoldi, Bilić, Hrgota, Hasanbašić, Marković, Grillo, Cindrić

Trener: Alvaro Martinez

TORCIDA: Bilandžić, Mišerda, Legčević, Kovačević, Repić, Tešija, Poljarić, Asanović, Silić

Trener: Petar Matenda