Home Rukomet Premijer HMRL Starčević i Sorić ostavili bodove u Rijeci

Starčević i Sorić ostavili bodove u Rijeci

Božo Subotić

Zamet je večeras dominirao prvenstvenim susretom na svom parketu protiv Porečana i na kraju zasluženo slavio. Umorni Porečani bili su ravnopravni veći dio susreta, ali su na kraju bodovi ostali u Rijeci.

Njegovan je u 15. minuti pogodio za 6:2 i već  je tad najavljeno domaće slavlje. Međutim, Porečani na krilima sjajnog Sakića do 27. minute preokreću na 8:9.

Ipak, tri pogotka Starčevića Zametu donosi prednost na predahu, a u 38. minuti Njegovan pogađa za 14:10. Uporni gosti “daju” posljednji gram snage pa u 51. minuti Perić poravnava na 16:16. Bio je to “labuđi pjev” Porečana jer Zamet u sljedećih pet miuta stiže do 21:17 i susret je rješen.

Kod domaćina Matija Starčević postigao je devet pogodaka, a vratar Marin Sorić obranio je 12 lopti (40%). Njegov kolega na drugoj strani, Božo Subotić imao je isti učinak uz tek nešto lošiji postotak obrana – 34%. U polju jedini raspoložen bio je Marin Sakić s pet golova.

RIJEKA – SC Zamet – PREMIJER HMRL – 4. KOLO
SUCI: Matija Gubica i Boris Milošević (oba Osijek)

ZAMET – POREČ 23:18 (11:9)

ZAMET: Mozetić 2, Gregurević, Njegovan 5, Jeličić, Šehić, Sorić, Zarev T. 2, Bogosavljev, Viskić, Samardžić, Mrakovčić 1, Koler, Starčević 9, Martinović 4 (2), Načinović
Sedmerci: 2/3, Isključenja: 12 minute (Koler 4, Njegovan 2, Zarev 2, Mrakovčić 2, Starčević 2)
Trener: Valter Matošević

POREČ: Muranović, Sakić 5, Mataija, Medved 2, Lugar, Thoss 3, Čipraka, Perić 4, Ševo, Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 2 (2), Moslavac 1, Subotić, Zujić
Sedmerci: 2/2, Isključenja: 8 minuta (Moslavac 4, Perić 2, Sakić 2)
Trener: Dinko Đanković