Home Košarka A2 liga košarkaša Stoja i Pula 1981 upisali glatke pobjede pred međusobni derbi

Stoja i Pula 1981 upisali glatke pobjede pred međusobni derbi

Osmu pobjedu upisali su košarkaši Stoje u sinoć odigranoj zaostaloj utakmici 8. kola Druge Lige Zapad, te zadržali 100 postotni učinak u dosadašnjem dijelu prvenstva, te na najbolji mogući način najavili veliki derbi lige koji ih očekuje slijedećeg vikenda protiv ekipe Pule 1981, također jedine dosad neporažene ekipe lige.

Odlično su igrači trenera Korošeca otvorili susret te jakom obranom i brzim kontranapadima odmah stvorili početnu prednost od 18:0, međutim, gosti iz Kraljevice se ne predaju te do poluvremena s nekoliko pogođenih vanjskih šutova pokušavaju uhvatiti rezultatski priključak i održati susret u neizvjesnosti.

U nastavku susreta sličan scenarij, košarkaši Stoje ne uspijevaju prelomiti susret, pa smo i drugo poluvrijeme gledali u izjednačenoj borbi, u kojoj je u konačnici ipak pulski sastav upisao novu zasluženu pobjedu.

Ekipu Stoje predvodio je trio Marin Đugum (22 poena), Lovro Bulešić (21 poena) i Filip Gustovarac (20 poena), dok su dvoznamenkasti bili još i Mirko Marić (15 poena) te Dino Blažević (10 poena).

Kod gostiju iz Kraljevice, za koju je nastupilo nekoliko bivših premjer ligaških igrača, najefikasniji bio je Jurić sa 16 poena, dok je Konjević ubacio 15 poena.

U slijedećem kolu košarkaše Stoje očekuje gradski derbi, ujedno i derbi Druge Lige Zapad u kojem u nedjelju 12. prosinca 2021. godine od 19:00 sati gostuju u Dom Sportova Mate Parlov kod također dosad neporažene ekipu Pule 1981.

STOJA – KRALJEVICA 107:85

(27:10, 25:24, 28:23, 27:28)

STOJA: Pavletić H. 2, Turić P. 9 (1), Marić M. 15 (3), Bulešić L. 21 (2), Dasko N. (cap) 2, Rojnić N., Gustovarac F. 20 (2), Brkić S., Blažević D. 10, Travica N. 6,  Đugum M. 22 (1). Kostešić F.

Trener: Vladimir Korošec

KRALJEVICA: Šamanić D. 12 (2), Mitić M. 2, Protega D. 12 (2), Surina J. 5 (1), Konjević I. 15 (4), Kalac J. 4, Brletić N. 8 (2), Jurić J. 16, Matić B. 11, Salamun I.

Trener: Igor Konjević

Najavili su košarkaši Pule 1981 preko kapetana Deana Popovića da u Rijeku, unatoč prisilnom odmoru kojeg su imali zbog samoizolacije, idu opravdati ulogu favorita, a to su na kraju i učinili.

U susretu 8. kola Druge muške lige Zapad 2021/22 košarkaši Kvarner Juniora samo su prvu četvrtinu uspjeli parirati raspoloženim Puležanima koji su na kraju slavili s uvjerljivih 75:104 te zadržali stopostotni učinak na prvenstvenoj ljestvici.

Loše su Bijeloplavi otvorili utakmicu, nesigurno u napadu i veoma ‘mekano’ u obrani, što je prisililo trenera Sandra Nicevića da već u trećoj minuti pozove minutu odmora pri vodstvu domaćih 7:2.

Rana ‘jezikova juha’ rezultirala je plodom tek krajem prve četvrtine kada Puležani prelaze u vodstvo i zaključuju dionicu vodstvom od 4 razlike (22:26). U drugoj četvrtini igrači pulskog drugoligaša ubacuju u brzinu više, konačno nameću svoj ritam i do velikog odmora ‘bježe’ na ugodnih ‘plus’ 25 (35:60).

U drugom poluvremenu Bijeloplavi rutinski održavaju prednost, a već u prvim minutama treće četvrtine, koja završava vodstvom Puležana 59:80, svoje prve poene u seniorskom dresu postiže i četrnaestogodišnji David Kalčić. U posljednjih deset minuta isti scenarij, pa semafor u dvorani Dinko Lukarić s posljednjom sirenom pokazuje +29 za košarkaše Pule 1981.

Nikola Ostojić odnio je titulu prvog strijelca susreta s 27 postignutih poena, dok je Bart za domaće postigao jedan manje, točnije, 26. Kod Bijeloplavih su se još napadački istaknuli Nikica Šljuka s 22 postignuta koša, Luka Mionni je dodao 14, a Lovre Topić 8.

Puleni trenera Nicevića sada se spremaju za gradski derbi protiv Stoje koji je na rasporedu sljedeću nedjelju s početkom u 19 sati u Domu sportova Mate Parlov.

KVARNER JUNIOR – PULA 1981 75:104

(22:26, 13:34, 24:20, 16:24)

KVARNER JUNIOR: Mance, Oprešnik, Starčević 11, Kota, Pepelar 11, Blažanin, Šestan, Bart 26, Volčanser 12, Nikšić, Drljača 15, Tvrtković.

Trener: Branko Musić

PULA 1981: Vučinić 2, Milivojević 7, Maurović, L.Topić 8, Fabijanić 2, Mionni 14, Šljuka 22, Stunja 6, Ostojić 27, Koljanin 4, Kalčić 5, Popović 7

Trener: Sandro Nicević