Home Nogomet Druga ŽNL Istra Svima pohvale, Istri bodovi

Svima pohvale, Istri bodovi

Josip Vazgeč s loptom

Današnja utakmica između Istre iz Pule i Mladosti iz Rovinjskog Sela bila je po svemu za ligu iznad one u kojoj se trenutno klubovi natječu. Suđenje je bilo na razini, a nogometaši obje momčadi zaslužuju pohvale za prikazano.

Gosti su poveli u prvom dijelu preko Filippa Stojanovskog koji je u 38. minuti na prvoj vratnici okončao jednu vidljivo uigranu akciju Mladosti po desnoj strani.

Istra se malo trgnula u drugom dijelu, iako je u svakom trenutku vidljivo da Mladostaši imaju i glavu i rep u svojoj igri. Igrala se 61. minuta kad su kombinirali Vuković i Ilić te u prazan prostor gurnuli Josipa Vazgeča koji zabija za 1:1.

Samo tri minute kasnije isti akteri u prvom planu. Vuković je imao loptu na desnoj strani i vidio utrčavanje Vazgeča koji izbija sam na golmana Moscatella i manirom rasnog strijelca pogađa za konačnih 2:1.

PULA – Pomoćno igralište – II ŽNL – 5. KOLO
SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj) POMOĆNI SUCI: Boris Vitasović (Filipana) i Silvija Budak (Gologorica)

ISTRA PULA – MLADOST 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Stojanovski 38′, 1:1 Vazgeč 61′, 2:1 Vazgeč 64′

Žuti karton: Vazgeč, Ilić, Beriša (Istra) Kraljić (Mladost)

ISTRA: Čajo, Ivešić, Stankeric, Kinkela, Beriša, Kalčić, Ilić (90. Avdić), Kalanj, Kristaj (81. Živadinović), Vuković, Vazgeč (78. Šunjić)
Trener: Stevo Dabić

MLADOST /RS/: Moscatello, Roce, Mehmedagić, Šturman, Balentović (71. Kraljić), Cvijetić, Cvolić, Stojanovski, Butući, Miculinić, Hunjet
Trener: Agron Barlecaj