Odgođenu utakmicu desetoga kola odigrali su danas na Fabriki Vižinada i tarska Istra. U izjednačenom dvoboju na kraju je puni plijen otišao južnije pogotkom Luce Petrešića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su bili opasnija momčad u prvome dijelu susreta, pa su do vodstva stigli pogotkom svog najopasnijeg pojedinca, Jetmira Maksutia već na samom otvaranju susreta, u petoj minut na račun individualne kvalitete navedenog. No, Vižinada pokazuje kako i ona za ovaj rang natjecanja ima svoje motore.

Taman pred odlazak na odmor poravnao je Martin Bertoša nakon presinga na gostujućeg vratara i dodatno podgrijao domaće ambicije jer su Radešićevi momci u nastavak ušli odlučnije, neovisno o tome što ih je presjekao novi Maksutijev pogodak u 52. minuti kada je primio dijagonalu na drugoj stativi i svladao Kozlovića.

Karakter domaće momčadi ponovno je iskazan jer su nakon samo pet minuta poravnali, a ovoga je puta strijelac bio Alen Radešić iz dalekometnog slobodnog udarca.

I kada se očekivao posljednji zvižduk suca Orbanića, Luca Petrešić najbolje se snašao te preduhitrio i suca te u posljednjoj minuti sudačke nadoknade donio gostima novo slavlje prošavši svoga čuvara na 12-13 metara i pogodio rašlje za veliko slavlje tarske momčadi.

VIŽINADA – Igralište Fabrika – 2. ŽNL – 10. kolo – SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj), POMOĆNICI: Marin Živolić (Rovinj) i Evelino Marić (Kanfanar)

VIŽINADA – ISTRA /T/ 2:3 (1:1)

Žuti kartoni: Jurić, Maksuti (Istra /T/)

Strijelci: 0:1 Maksuti 5’, 1:1 Bertoša 45’, 1:2 Maksuti 52’, 2:2 Radešić 57’, 2:3 Petrešić 90+4’

VIŽINADA: Kozlović, Radešić A. (82. Ivančić), Pilat (46. Gasparini), Flank, Bertoša (90+4 Domić), Peričić, Dagostin, Ritoša (86. Momić), Radešić M., Beato, Vlašić

Trener: Dalibor Radešić

ISTRA /T/: Arambašić, Perišić, Babić, Šarčević (54. Gasparini), Salković, Stojnić, Maksuti, Švarcer, Legović, Jurić, Petrešić

Trener: Damir Miljanović