Home Rukomet Premijer HMRL Tim Thoss povukao Porečane do pobjede u istarskom derbiju

Tim Thoss povukao Porečane do pobjede u istarskom derbiju

Rukometaši Umaga poraženi su večeras na domaćem parketu u istarskom derbiju od Poreča rezultatom 24:29. Bio je to Umagov sedmi poraz u isto toliko kola Lige za prvaka. Poreč je pobjedom iskoristio poraz Spačve u Našicama, te se s tri pobjede izjednačio sa Dubravom na diobi trećeg mjesta.

Umag ni u jednom trenutku tijekom utakmice nije bio u vodstvu, a posljednji put egal imaju u sedmoj minuti kada je rezultat 4:4. Tada Poreč ubacuje u brzinu više i već u 17. minuti vode sa sigurnih 6:10. Jednakom razlikom od četiri gola otišlo se i na odmor, a rezultat je glasio 11:15.

U drugi dio bolje je ušla domaća momčad. Severec u 38. minuti zabija za 15:17 i tračak nade za Umažane. Ipak, Porečani su se vrlo brzo pribrali i do polovice drugog poluvremena stvorili do tada najveću prednost na utakmici 16:22. Do kraja kontroliraju susret i slave uvjerljivu i zasluženu pobjedu rezultatom 24:29.

Kod domaćih trojac Gabriel Buvinić (5), Marin Sinčić (5) i Tomislav Severec (6) zabili su čak 16 od ukupno 24 gola Umaga. Goste je do pobjede predvodio fenomenalni Tim Thoss s devet golova iz jednakog broja udaraca.