Nažalost, malonogometaši Futsal Pule Stanoinvest nisu uspjeli večeras pobijediti makarskog domaćina, Novo Vrijeme. Štoviše, Makarani su nakon jednog “projektila” Jelavića stigli do slavlja koje je potvrđeno u posljednjim sekundama.

Furiozno su krenuli obje momčadi u večerašnji susret, a poluprigode su ‘frcale’ na sve strane od samog početka. Prvi put se mreža trese u desetoj minuti kada Puljani ostavljaju samog na udarcu bez bloka Tonija Jelavića, a on šalje „bombu“ u rašlje za 1:0.

U prvom poluvremenu treba prije svega pohvaliti vratare obje momčadi koji su u nekoliko navrata bravurozno spašavali svoj gol. Puljani su osim jednog snažnog udarca Milanovića, imali i pokušaj Prelčeca u vanjski dio mreže nakon kontre, ali i jednu „bombu“ lijevom nogom kapetana Mataje koji je prije toga i iz prekida pogodio vratnicu.

Drugo poluvrijeme donijelo je veoma oprezne Makarane koji nisu ulazili u bilo kakav nepotrebni rizik, a usprkos većem posjedu lopte Puljana, nije bilo pravih, velikih i izrazitih prilika, iako su dugo ‘pleli mrežu’ oko gola domaćina. U posljednjim sekundama igre Jelavić je osujetio namjeru protivničkog igrača i “iz prve”, sa svoje polovice pogodio za 2:0.

MAKARSKA – Gradska dvorana – UEFA FUTSAL LIGA PRVAKA – Glavna runda – 2. kolo – SUCI: Ondrej Černy (Češka) i Cedric Pelissier (Francuska)

NOVO VRIJEME – STANOINVEST FUTSAL PULA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jelavić 10′, 2:0 Jelavić 40′

NOVO VRIJEME: Bašković, Vuković, Rafinha, Jelavić, Kazazić, Horvath, Sesar, Suton L., Lasić, Jefferson, Musinov, Gašpar, Barbarić, Herceg

Trener: Ivan Božović

STANOINVEST FUTSAL PULA: Milanović, Osredkar, Mataja, Baisel, Vukmir, Moravac Da., Moravac De., Grbić, Hasanbašić, Difonzo, Lolić, Prelčec, Lorber

Trener: Nijaz Mulahmetović