Trećeligaši zapada stigli su do 26. kola. Dakle, do kraja nas čeka još pet kola, odnosno 15 bodova.
Djeluje to podosta, ha? I je. Pazinka ima četiri boda prednosti na vrhu i sutra dočekuje Kraljevicu, momčad koja je igrala sjajno ovog proljeća, a onda „kihnula“ tri kola pa se vratila pobjedama protiv Novalje. Ipak, kažu da odlaskom jednog od Znamenačeka, to više nije ista momčad.
Međutim, poštovanje zaslužuju, nisu slučajno peti. Pazinki nedostaje Franco Munoz zbog kartona. Branič Pazinjana Entony Pavat najavio je susret:
„Nakon utakmice u Labinu, gdje nismo bili pravi i izgubili 1:0 te propustili priliku da povećamo bodovnu prednost na tablici, okrećemo se sljedećem susretu koji nas očekuje sutra protiv Kraljevice. Vidjeli smo da je liga vrlo izjednačena i da svatko može pobijediti svakoga, ali mi nemamo pravo na kiks. Iz tog razloga u utakmicu ulazimo motivirani i spremni napraviti sve da bodovi ostanu u Pazinu.”
Zanimljivo će biti i u Novalji. Tamo Karlo Josipović i Dominik Fuštar nemaju pravo nastupa za Lokomotivu kojoj treba pobjeda za nastavak nadanja u promociju prema višem rangu, a domaća Novalja ima jednu od posljednjih „meč lopti“. Na sreću, arbitar Milan Kukuljan ima dovoljno iskustva da to privede mirno kraju.
Krk Elvisa Brajkovića dočekuje svoj bivši klub, labinski Rudar. Kovari su u posljednje tri utakmice ostali u ligi, ali na Krku nisu favoriti. Brajkovićeva momčad je u ponoru – četiri poraza zaredom, i sigurno se žele ‘izvaditi’ protiv Labinjana.
Porečki Jadran na Halubjan ide potpuno rasterećen. Vjekoslav Dorčić je dobio momčad „razvaljenu“ od ispadanja, jesen je bila „čupava“, a onda proljeće takvo da ljestvica pokazuje šesto mjesto. Halubjan je također siguran, mogla bi biti ovo ljepotica kola.
Buježi imaju čudnu sezonu. Realno, treći su, to bi trebalo biti sjajno „na papiru“, ali kada se zna koliko su uložili, onda to nije baš bajno. S druge strane, najbolji su domaćin lige, ali u gostima to ne izgleda toliko dobro. Naprijed je „živnuo“, nakon pobjede nad Kraljevicom za koju se više-manje pretpostavljalo unaprijed, upisao je i iznenađujuću pobjedu nad Lokomotivom. Neće Buježima biti lako, iako su nedvojbeno kvalitetniji, svjestan je toga i napadač Badara Seck.
“U utakmicu ulazimo točno kao i prošle subote – s poniznošću i maksimalnom koncentracijom. U pobjedi uživamo 24 sata, a potom se odmah okrećemo sljedećem protivniku. Svjesni smo njihovih kvaliteta, no oslonit ćemo se na našu trenutačnu formu kako bismo došli do novog pozitivnog rezultata. Idemo korak po korak, utakmicu po utakmicu. Ostajemo fokusirani. Idemo, dečki!
Za kraj, Banjole. Momčad Dragana Tomića ispala je iz polufinala Kupa Istre u tjednu, a sada više igra za Pazinku i Buje, nego za sebe. Spokojni su do kraja, ali im motiv može biti to što će im istarski „susjedi“ biti itekako zahvalni, ukoliko zaustave Stilinovićevu „škvadru“.













