Home Arhiva Treće kontrolno uzastopno posrtanje Nedešćana

Treće kontrolno uzastopno posrtanje Nedešćana

Nogometaš nedešćanskog Jedinstvo Omladinca pretrpjeli su i treći uzastopni poraz u kontrolnim utakmicama. Nakon Rudara i Rovinja „mjeru“ im je danas na njihovom travnjaku uzeo i porečki trećeligaš Jadran.

Pobjeda gostiju je više nego zaslužena, a da su porečki napadači bili malo bolje koncentracije mogla je biti i uvjerljivija. U domaćim redovima solidan vratar Batelić, ostali nisu vrijedni spomena. Kod gostiju, uz igrača susreta Pavla Đurića, istaknuli su se Dujanić i sigurni vratar Gržentić.

Momčad trenera Peršića svoju narednu provjeru ima već u srijedu 17. kolovoza ove godine u 18:00 kad u Nedešćini gostuje županijski drugoligaš iz Koromačna, NK Cement.

Na istom mjestu tri dana kasnije, u subotu 20. kolovoza od 17:oo sati, Nedešćani igraju generalku pred početak prvenstva protiv novaka u Trećoj ligi, momčadi Buja.

KONTROLNA NOGOMETNA UTAKMICA

NK JEDINSTVO OML.-NK JADRAN 2:3 (1:1)

MJESTO: Nedešćina IGRALIŠTE: Mjesni stadion GLEDATELJA: 50 TEREN: travnat-odličan VRIJEME: sunčano-ugodno za igru

GLAVNI SUDAC: Petar PEJKUNOVIĆ (Potpićan) POMOĆNICI: Zehro OSMIĆ (Labin) i Damir ČERLJENKO (Labin) DELEGAT: Miljenko VIDIĆ (Eržišće)

NK JEDINSTVO OMLADINAC (Sv.Nedelja): Batelić, Marić, Dobrić, D.Mohorović, Pajković, R.Černjul, Klapčić, Celić, Honović, Čudić i Fejzić. JOŠ SU IGRALI: Jurkota, Miletić, Pavinčić, Kurtić, Maras, T.Černjul, Jurkić i Lazarić TRENER: Nenad PERŠIĆ

NK JADRAN (Poreč): Gržentić, Belušić, Štivin, Pinčan, Đurić, Udovičić, Šuran, Bonaca, Mikulić Sertić i Dujanić. JOŠ SU IGRALI: Milokanić, Kepčića, B.Čabraja, Alić, A.Čabraja i Zrilić. TRENER: Željko RUKAVINA

STRIJELCI: 0:1 Đurić (25.), 1:1 Honović (35.), 1:2 Dujanić (60.), 1:6 Đurić (65.), 2:3 Fejzić (85.)

IGRAČ UTAKMICE: Pavle ĐURIĆ (Jadran)

PRVO POLUVRIJEME

Nakon početnog ispitivanja snaga na koje je, uglavnom u igri na sredini terena i bez izrazitijih prijetnji prema vratarima, potrošeno početnih dvadesetak minuta prvi su zaprijetili i pogodili gosti.

Belušić je probio lijevi bok domaćina, odlično zavrnuo u sredinu, a Đurić glavom, s nekim sedam-osam metara, pogodio nebranjeni dio mreže Jedinstvo Omladinca.

No radost Porečana trajala je svega deset minuta. Celić je ubacio iz kornera, a Honović nadvisio sve u buketu igrača, također na nekih sedam-osam metara i glavom matirao Gržentića te tako ipak svoju momčad na odmor odveo u poravnanju.

DRUGO POLUVRIJEME

No, ono je u nastavku trajalo samo petnaest minuta. Zaspala je domaća obrana što je vješto iskoristio Dujanić i matirao nemoćnog Batelića. Na sličan način gosti Porečani dolaze i do dva gola prednosti, ovaj put je egzekutor ponovno bio Đurić.

Tad Nedešćani preuzimaju više rizika u napadu, no Lazarić i Jurkić ne koriste polu-prigode dok na drugoj strani Batelić u par navrata odlično intervenira i spašava domaćina od uvjerljivijeg poraza.

Ipak, pet minuta prije kraja domaći dolaze na podnošljivi zaostatak od jednog gola. Lazarić je zavrnuo s desnog boka, Gržentić samo odbio loptu, no na njegovu žalost ravno na noge Fejzića kojemu je, s pet metara, bilo teže promašiti nego pogoditi mrežu.